Çinli teknoloji markası TCL, geçtiğimiz yıl uyguladığı “yerli akıllı telefon” reklamıyla epey sükse yapmış ve bunun sonucunda da ülkemizde üretilen ilk TCL modeli olan 20SE’yi resmen satışa sunmuştu. Şirket, bu yıl da aynı stratejisini sürdürmeye kararlı. Bugün duyurularak satışa sunulan TCL 30 SE modeli, markanın ülkemizde ürettiği ikinci model olarak tarihe geçti.

Çin'e ait olduğu düşünülen kontrolsüz roketler panik yaratmaya devam ediyor! Çin'e ait olduğu düşünülen kontrolsüz roketler panik yaratmaya devam ediyor!

TCL 30 SE’ye baktığımız zaman, 6,52 inç büyüklüğünde, HD+ çözünürlüğünde IPS ekrana sahip olduğunu görüyoruz. Gücünü Helio G25 yonga setinden alan telefon, 4GB RAM + 64GB dahili depolama alanı gibi donanımsal özelliklere sahip.

Telefonun ön yüzeyinde yer alan selfie kamerası olarak 8MP’lik bir kamera tercih edilmişken, arka yüzeyde bulunan ana kamera paneli ise 50MP + 2MP + 2MP’lik üçlü bir kurgudan oluşuyor.

Elektriksel gücünü 5.000mAh’lık pilinden alacak olan cihazın aynı zamanda 15W hızlı şarj teknolojisini desteklediğini de hatırlatalım. Sunduğu özelliklerle orta segment bir akıllı telefon görünümü sunan TCL 30 SE, aynı zamanda 3.5mm jak kulaklık girişi, Bluetooth 5.0, NFC, USB Type-C giriş portu gibi harici özellikleri de bünyesinde bulunduruyor.

Tamamen ülkemizde üretilerek satışa sunulan ve bu yönüyle yerli akıllı telefon unvanını hak eden TCL 30 SE’nin satış fiyatı ise 5.699-TL olarak belirlendi.