Twitter Blue Türkiye’de ilk defa göründü! Mavi Tik nasıl satın alınır? Twitter Blue Türkiye’de ilk defa göründü! Mavi Tik nasıl satın alınır?

BeinSports'un şikayeti üzerine Süper Lig maçlarını kaçak yayından seyreden yaklaşık bin haneye polisin baskın yapacağı iddia edildi. Emniyet'in uyarıda bulunacağı belirtildi. Emniyet'in internet üzerinden kaçak maç yayını izleyenler arasında dev bir veri tabanı oluşturduğu öne sürüldü.

Fotospor'un iddiasına göre Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Kulüpler Birliği ve yayıncı kuruluşun şikayeti ile Emniyet, yasadışı Süper Lig maçları yayınına operasyon hazırlığına girdi.

Türkiye Futbol Federasyonu, Kulüpler Birliği ve yayıncı kuruluş Emniyet'e yasadışı maç yayınlarından dolayı şikayette bulundu. Emniyet, konuyla ilgili yaklaşık bin haneye uyarı baskını yapmaya hazırlanıyor.

Habere göre devam eden soruşturma kapsamında internet üzerinden kaçak maç yayını izleyenler arasında dev bir veri tabanı oluşturulduğu iddia ediliyor.

Emniyet hali hazırda özellikle yurt dışı kaynaklı olarak Süper Lig maçlarını kaçak yayınlayan yasadışı yayın ağları konusunda başta Almanya, Hollanda ve Fransa Emniyetleri ile bağlantı kurdu.