Kaynaşlı ilçesinin Belediye Başkanı Birol Şahin, Düzce'deki şampiyonluk kutlamalarına kadın şarkıcının gelmesini eleştirince Ece Seçkin'den sert yanıt geldi.

Facebook hesabından paylaşımlarda bulunan Kaynaşlı ilçesinin MHP'li Belediye Başkanı Birol Şahin, ''Düzcespor'un şampiyon olmasından çok mutlu olduk, tebrik ettik, sevindik. Ancak, cumartesi günü kutlama için bir bayan şarkıcıyı getirmeleri Düzcespor'a ve Düzce'ye yakışmaz. Düzce muhafazakar bir yerdir. Dini değerlerine bağlıdır. Sevinelim, kutlayalım ama sınırları aşmadan.'' ifadelerini kullandı.

m1-8sTl

ECE SEÇKİN'DEN ÇOK SERT ÇIKIŞ

Şahin'e yanıt ise şarkıcı Ece Seçkin'den geldi.

Gözden kaçırmayın

Canlı bomba eylemi hazırlığında 2 kadın terörist yakalandı Canlı bomba eylemi hazırlığında 2 kadın terörist yakalandı

Resmi sosyal medya hesabından açıklama yapan Seçkin, Şahin'in paylaşımına karşılık; ''Sayın Şahin,bayan değil KADIN! Bu ülkenin 81 ilini şarkılar söyleyerek gezdim,gezmeye de devam edeceğim.Bu aşağılayıcı ve ayrımcı açıklamanızı şaşkınlıkla okudum.İnsanların konserime gelip müzik dinlemesinin muhafazakarlıkla ne alakası var konuyu nereye çekmek istiyorsunuz?'' ifadelerini kullandı.

Seçkin, paylaşımında; ''Siz "kadın,müzik ve konser" üçlemesine "sınırları aşmak" diyorsanız size kötü bir haberim var Sayın Şahin... Ben ve kadın meslektaşlarım sizin gibilerin zihniyet "sınırlarını aşmak" için şarkılar söylemeye devam edeceğiz! KADINLARI SUSTURAMAZSINIZ. Bu mesleği yapan tüm kadın arkadaşlarımdan #KadınlarıSusturamazsınız tag'ine destek bekliyorum. Müzik susmasın,biz susmayalım. Kalın sağlıcakla'' diye yazdı.

DAHA ÖNCE DE KADINLARI HEDEF ALMIŞTI

Şahin, daha önce de sosyal medya hesabından, "Allahu Teala’nın örtünün vücut hatlarınız belli olmasın emrine karşı çıkarak, açılıp saçılacaksın, kendini teşhir edeceksin sonra da Tokyo’ya gidiyoruz diye sevineceksin. Dünya şampiyonu olsan ne yazar. Müslüman kadın adap ve haya sahibidir. Yaptığı her işte Allah rızası gözetir. Dinimize göre kadınlar kendi aralarında spor yapabilirler. Erkekler huzurunda açık saçık olarak değil" paylaşımıyla Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı'na hakaret etmiş ve partisinden ihraç edilmişti.