3 gün içinde hesaplara yatıyor! Bugün resmen başladı! Emeklilere maaşa ek 10.000 TL veriliyor 3 gün içinde hesaplara yatıyor! Bugün resmen başladı! Emeklilere maaşa ek 10.000 TL veriliyor

Kamu personelinin promosyonunu artırmak için kurumlar çalışmalarını hızlandırdı. Bankalarla görüşmeler yapılırken promosyonların 10 kata kadar artması hedefleniyor.

Son günlerde ödenen banka promosyonları ile ilgili haberler sürekli gündeme geliyor. Emeklilere ödenen promosyonlar günden güne artarak 10 bin liraya kadar yükseldi. Emeklilerin ardından çalışanların maaşları için de bankalarla promosyon ödemeleri için görüşmeler başladı. Bununla birlikte Anadolu Üniversitesi çalışanları için Türk Ekonomi Bankası (TEB) ile yapılan 41 bin 500 liralık promosyon anlaşması ve Adalet Bakanlığı personeli için eşit ve tek seferde aylık 700 liradan 3 yıl boyunca 25 bin liralık promosyon ödemesi anlaşması başka kurumlarını da alarma geçirdi. Ve bir çok kurum çalışanlarının banka promosyonu alabilmesi için çalışmalar yapmaya başladı.

para 7-1

Kamu çalışanlarının maaşlarına yapılan Temmuz zammının ardından bankalar yatırılan ücretlerden daha çok kazanmaya başladı. Bunun üzerine promosyon ödemelerinde de artış beklentisi giderek arttı.

10 KATA KADAR ARTACAK

Birçok kamu kurumunun çalışanlarına promosyon ödemesi yapılması için bankalarla görüşmeye başladığı öğrenildi. Yapılan çalışmaların ardından ödenen promosyon ücretlerinin 10 kata kadar artması bekleniyor. Fakat önce banka ile yapılmış olan önceki anlaşmanın feshedilmesi gerekiyor.