Türkiye adım adım seçime giderken Altılı Masa'nın dağılacağı iddia edilmişti. CHP lideri Kemal Kılıçdaorğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sürpriz şekilde bugün 19:30'da Çankaya Belediyesine ait, Kılıçdaorğlu'nun pazar günün İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile de görüştüğü Ahlatlıbel Tesisleri'nde bir araya geldi. Sürpriz görüşmeden ilk fotoğraf da geldi.

Türkiye adım adım seçime giderken ittifaklar da netleşiyor. Yerel seçimlerde Millet İttifakı olarak seçime giren İYİ Parti İstanbu ve Ankara dahil AK Parti'deki bazı büyükşehirleri kazanmıştı. Millet İttifakı yaşanan gelişmelerle Altılı Masa'ya evrilmişti. Altılı Masa uzun süredir parlamenter sisteme geçin hazırlıklarına yönelik çalışmalar yapıyordu.

Son dönemde Altılı Masa'da Cumhurbaşkanı adayı konusunda kriz yaşanıyordu. İYİ Partili isimler CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun adaylığu yerine Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın adaylığını öneriyordu. Akşener de bu konuyu değişik şekillerde katıldığı televizyon programlarında dile getiriyordu.

Kılıçdaroğlu ve Akşener bu akşam 19:30'da Ankara Çankaya Belediyesi'nin Ahlatlıbel Tesisleri'nde saat 19:30'da bir araya geldi. Görüşmede Cumhurbaşkanlığı adaylığının da gündeme gelmesi bekleniyor.

Meclis yaşlıların sorunlarına ilişkin rapor hazırladı Meclis yaşlıların sorunlarına ilişkin rapor hazırladı

İşte sürpriz buluşmadan ilk fotoğraf:

tv100'ün gündem belirleyen programı Taksim Meydanı'nda tv100 Ankara Temsilcisi Deniz Gürel kritik bilgiler vermişti. Gürel, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun pazar günü 15:00'te Ankara Çankaya Belediyesi'ne bağlı, daha önce Altılı Masa toplantısının yapıldığı Ahlatlıbel tesislerinde bir araya geldiğini söylemişti.

Kılıçdaroğlu ile İmamoğlu arasında sürpriz görüşme. İmamoğlu'nun başka 'gizli' görüşmeleri ifşa oldu. İşte İmamoğlu-Kılıçdaroğlu gizli görüşmesinde konuşulanlarKılıçdaroğlu ile İmamoğlu arasında sürpriz görüşme. İmamoğlu'nun başka 'gizli' görüşmeleri ifşa oldu.

GÖRÜŞMEDEN ÖNCE NEVŞİN MENGÜ'NÜN KULİSİ GÜNDEME GELMİŞ JET HIZIYLA YALANLANMIŞTI

Nevşin Mengü, Akşener’in, Kılıçdaroğlu’na 6’lı masanın geleceği ile ilgili “Biz kazanamazsak siz de kazanamazsınız” diyeceğini iddia etmişti.

Mengü, Meral Akşener bu akşam Kılıçdaroğlu ile yapacağı toplantıda 'Sizin aday olmanız durumunda, biz ölçümler yaptırdık. İYİ Parti'nin oyu ciddi bir şekilde düşüyor. Biz kazanamazsak siz de kazanamazsınız. Başka bir strateji belirlememiz lazım. Masa kurulduğundan beri İYİ Parti'nin, Deva ve Gelecek Partisi'nin oyları düşüşte. Altılı masa kazandırmıyor, kaybettiriyor. Biz bu şekilde yol yürümek istemiyoruz' diyecek” ifadelerini kullanmıştı.

İddialar üzerine Akşener'in basın danışmanı Murat İde, Mengü’ye konuştu. Mengü, İde’nin “Sayın Genel Başkanımızın, iddia edildiği şekilde ne fikri, ne araştırması, ne de böyle bir gündemi var. Bu kulisin kaynağı kimse, açık ve net bir tarif yapabilirim. Türkiye için önemli bir süreci sabote eden biri. Meral Akşener, bunca yıllık siyasi tecrübesiyle, bu kadar saçma bir kulise özne olamaz” dediğini aktardı.