İzmit Kadın Girişimciler Merkezi, İzmit Çarşısı, İzmit Çınar Kadın Kooperatifi ve İZMEK’in girişimci kadınları ve el emeği ürünlerini kazanca çevirmek isteyen kadınların stantlarını açtığı Yılbaşı İyilik Pazarı’nda yüzlerce ürün satışa sunuldu. Kadın girişimcilerin kurduğu stantlara İzmitliler de ilk günden yoğun ilgi gösterdi. 31 Aralık’a kadar 12.00-20.00 saatleri arasında açık olacak Yılbaşı İyilik Pazarı, kadınlar arasındaki dayanışmayı ve üretim ağını güçlendirecek.

KILIÇASLAN: “GELİRİ YUSUF BARKIN’A BAĞIŞLAYACAĞIM”

İzmit Çarşısı’nda Özel İlkin Takı ile yer alan İzmit Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı İlkin Kılıçaslan, kadınların el emeklerini sergileme imkânı veren İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e teşekkür etti. 8 yıldır dekorasyon üzerine çalışmaları yapan Atölye İlgen kurucusu İlgen İpek Girit, “İzmit Çarşısı gibi yerel kalkınma projelerinde olmak mutluluk verici. Böyle bir etkinlikte ürünlerimizi İzmitlilerle buluşturmak çok güzel” ifadelerini kullandı.

ÖZTÜRK, “EL EMEĞİ, DOĞA DOSTU ÜRÜNLER”

İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü personeli Sosyolog Burcu Öztürk, “Kadın dayanışmasını güçlendirmek ve kadın girişimcilere destek olmak amacıyla Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü desteğiyle Yılbaşı İyilik Pazarı’nı vatandaşlarla buluşturduk. Tamamen ele emeği ve doğa dostu ürünlerin yer aldığı İyilik Pazarı 31 Aralık’a kadar 12.00-20.00 arası açık olacak” diyerek sevdiklerine yılbaşı hediyesi almak ve girişimci kadınlara destek olmak isteyenleri İyilik Pazarı’na davet etti.