Konya Şehir Hastanesi Kardiyoloji Bölümü’nde görev yapan Uzm. Dr. Ekrem Karakaya’nın, Hacı Mehmet Akçay tarafından öldürülmesi, ülke gündemine bomba gibi oturdu.

Olayın yankıları sürerken, Konya’nın Selçuklu ilçesine bağlı Bosna Hersek Mahallesi’ndeki Kayalar Camii imamının sözleri tepki topladı.

İmamın o sözleri tepki çekti

Vaaz veren imam, doktorların eyleme gitmesinin doğru olmadığını ve bu durumun cinayetleri artıracağını öne sürdü.

Gazeteci Latif Şimşek'i darbeden şüphelinin ifadesi ortaya çıktı! Gazeteci Latif Şimşek'i darbeden şüphelinin ifadesi ortaya çıktı!

İmam vaazında, "Geçen hafta anlatmadım mı kadın cinayetlerini. Televizyonlarda göstere göstere kadın cinayetlerini çoğalttık. Bu neyi getirir yani? Vardın, hastaneden boş döndün. İğne yaptıracaksın, oğlun ölecek evinde. Doktor da dedi git bugün grevdeyiz. Öldürmez misin, dövmez misin, sövmez misin? Buna fırsat vermeyelim." ifadelerini kullandı.

SOSYAL MEDYADA BÜYÜK TEPKİ TOPLADI

Doktorlar hakkında akla mantığa sığmayan bir vaaz veren Kayalar Camii imamının bu sözleri sosyal medya büyük tepki görürken hem Konya Valiliği hem de Diyanet İşleri Bakanlığı kişi hakkında araştırma ve soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın açıklaması şöyle:

"Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından, Konya’da görev yapan bir imamın, cami mihrabından sağlık çalışanlarına yönelik yakışıksız sözler sarf ettiği iddia edilen görüntülere ilişkin personel hakkında soruşturma başlatıldığı açıklandı. Bazı sosyal medya mecralarında, Konya ilimizde görev yapan bir imamın, cami mihrabından sağlık çalışanlarına yönelik yakışıksız sözler sarf ettiği iddia edilen görüntülerle ilgili olarak Başkanlığımız tarafından derhal soruşturma başlatılmış olup, bir müfettişimiz Konya ilimize gönderilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

konya valiliği