İngiltere Kraliçesi Elizabeth, doktorlarının tavsiyesi üzerine tıbbi gözetim altına alınmıştı. İskoçya'daki Balmoral Kalesi'nde bulunan 96 yaşındaki hükümdar hayatını kaybetti.

Buckingham Sarayı'nın yaptığı açıklamaya göre, iktidarı yetmiş yıla yayılan en uzun süre tahtta kalan İngiliz hükümdarı olan Kraliçe II. Elizabeth, Perşembe günü 96 yaşında öldü.

Elizabeth, 1952'de babası Kral George VI'nın ölümü üzerine tahta çıktı. İngiliz imparatorluğunun  yönetti, küresel kargaşayı ve iç skandalı yıprattı ve monarşiyi çarpıcı biçimde modernize etti.

Doktorların Perşembe günü sağlığı hakkında endişelendiklerini söylemesinin ardından İskoçya'daki Balmoral Kalesi'nde öldü.

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ağırlamak her zaman büyük bir onur ve ayrıcalıktır Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ağırlamak her zaman büyük bir onur ve ayrıcalıktır

Elizabeth, Birleşik Krallık'a ve diğer 14 İngiliz Milletler Topluluğu ülkesine hükmetti ve şimdiye kadar yaşamış en tanınmış kadınlardan biri oldu. Oğlu Charles, ölümünden hemen sonra Kral oldu.

ingiltere-1