Işıl Yücesoy'da Altın Kelebek Ödülleri adaylığından çekildi Işıl Yücesoy'da Altın Kelebek Ödülleri adaylığından çekildi

Tuncay Kantarcı karakteriyle Kurtlar Vadisi dizisinden tanıdığımız Osman Wöber'den sevenlerini kahredecek haber geldi. Ünlü oyuncu Zafer Algöz sosyal medya hesabından acı haberi duyurdu. Peki, Osman Wöber öldü mü? Kurtlar Vadisi Tuncay Osman Wöber neden öldü, hastalığı neydi? İşte detaylar...

ACI HABER GELDİ!

Ünlü oyuncu Zafer Algöz "Sevgili arkadaşımız Osman Wöber ani bir kalp kriziyle veda etmiş diye haber geldi az önce.Çok üzgünüm. Başımız sağ olsun." paylaşımıyla acı haberi duyurdu.

zafer-25062022520bf114

OSMAN WÖBER KİMDİR?

Osman Wöber 27 Şubat 1960 tarihinde doğdu. Baba tarafından Avusturyalı olan Wöber, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünde eğitim gördü. Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü'nde tiyatroya başladı. Öğrencilik döneminde Şan Tiyatrosu, Kenter Tiyatrosu ve Yeditepe Oyuncularının oyunlarında roller aldı.

1988-1993 yılları arasında Adana Devlet Tiyatrosu, 1995-1998 yılları arasında ise İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda müdürlük ve sanat yönetmenliği yaptı. Goethe Enstitüsü bursuyla iki kez Almanya'nın çeşitli tiyatrolarında incelemeler yaptı, çalışmalarında bulundu. 2001 yılında yeniden İstanbul Devlet Tiyatrosunun başına getirildi ve bu görevi 2009'a kadar sürdürdü. Devlet Tiyatrolarının sahnelediği ve Memet Baydur'un yazdığı oyun olan Kamyon'un yönetmenliğini yaptı Sekizinci Saat, Cumhuriyet gibi filmlerde roller üstlendi.