Bir değil birkaç neslin hafızalarına hem hikayesiyle hem de müziğiyle kazınan Love Story. (Aşk Hikayesi) filminin yıldızı RyanONeal 82 yaşında hayata veda etti.

Son doğum gününü ölümünden sadece 8 ay önce kutlayan ünlü oyuncu ile ilgili acı haberi 56 yaşındaki oğlu Patrick, sosyal medya hesabından duyurdu.

Ryan O Neal

ACI HABERİ OĞLU DUYURDU

Patrick O'Neal, 8 Aralık Cuma günü yaptığı paylaşımında "Bu, bugüne kadar yapmak zorunda kaldığım en zor şey, ama başlıyoruz... Babam bugün, sevgi dolu yakınları, ailesi yanında olduğu halde huzur içinde öldü" diye yazdı.

Sonra da satırlarını şöyle sürdürdü:

"Babam Ryan O'Neal, her zaman benim kahramanım oldu. Hep ona baktım ve o her zaman hayattan daha büyüktü. Bir insan olarak babam çok cömertti ve bulunduğu bütün ortamlardaki en komik kişiydi. Ve açıkça her zaman en yakışıklı, en çekiciydi."

Ryan O'Neal, 20 Nisan 1941'de oyuncu Patricia Ruth Olga ve yazar Charles O'Neal'ın oğlu olarak Los Angeles'ta dünyaya geldi.

AŞK HİKAYESİ İLE HAFIZALARA KAZINDI

RyaN O'Neal'ın kariyerini değiştiren ve bütün dünyanın onu tanımasını sağlayan ise 1970 tarihli Love Story (Aşk Hikayesi) adlı film oldu.

Ali MacGraw ile birlikte kamera karşısına geçti O'Neal. Bu film ona genç bir oyuncu olarak ilk Oscar adaylığını ve aynı zamanda dünya çapında yıllarca unutulmayacak şöhretini getirdi.

Love Story, döneminde tüm dünyada 136 milyon doların üzerinde bir gişe hasılatı elde etti. Francis Lai imzalı ana tema müziği ise aradan geçen bunca yıla rağmen hala aşkın simgesi olarak görülüyor.

Ryan O'Neal 1972 yılında Barbra Streisand ile birlikte What's up Doc adlı film için kamera karşısına geçti.

Oyuncunun unutulmayan diğer filmleri arasında Paper Moon, Barry Lyndon, A Bridge Too Far ve The Main Event sayılabilir.

Ryan O'Neal, en büyük aşkını 1979 yılında Charlie'nin Melekleri adlı diziyle tanınan Farrah Fawcett ile yaşadı. Aşkları 1985 yılına kadar sürdü. Bir de çocukları oldu, hiç evlenmediler.

Editör: Medya Tilkisi