Dün bölgeye giden Cumhurbaşkanı Erdoğan ekiplere teşekkür ederken “4 bin 587 personel sahada görev yapıyor. 405 arazöz ve 2202 iş makinesi, 119 su tankeri 28 TOMA, 1169 araç ve 61 hava aracı yangın söndürmede görev aldı” dedi. Marmaris'teki orman yangını 4. güne girerken kontrol altına alınan yangını soğutma çalışmaları devam ediyor. Öte yandan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci’nin saat 10.00'da açıklama yapması bekleniyor.

Muğla'nın Marmaris ilçesi Bördübet mevkisindeki ormanda, 21 Haziran’da saat 20.02’de çıkan orman yangını, gece havadan müdahalenin yapılamaması ve rüzgârın da etkisiyle yayıldı. Kızılçam ağaçlarıyla kaplı yaklaşık 4 bin hektar alanda etkili olan yangında alevlerin Uzunöz, Kürardı ve Yeşilbelde mevkilerine doğru ilerlediği belirtildi.

Bağcılar olayından sonra psikiyatrist Arif Verimli uyardı! Sesimizi Duyun Bağcılar olayından sonra psikiyatrist Arif Verimli uyardı! Sesimizi Duyun

3 bin 798 personel karadan mücadelelerini canla başla sürdürürken, alevlerin rüzgârın etkisiyle Marmaris kent merkezi güzergahına doğru ilerlememesi için yoğun çaba sarf edildi. Yangının duman ve külleri gün içinde Marmaris’e ulaştı. Datça- Marmaris karayolu da trafiğe kapatıldı. Daha sonra alevlerin büyük ölçüde kontrol altına alındığı açıklandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün İstanbul’da katıldığı cenazenin ardından hemen Marmaris’e geçerek, yürütülen çalışmalar hakkında Orman Yangın Yönetim Merkezi’nde açıklamalarda bulundu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci’nin de hazır bulunduğu açıklamada Erdoğan, Marmaris yangının büyük oranda kontrol altına alındığını açıkladı.