Ana kadro seçmelerinin tamamlandığı MasterChef Türkiye'nin 22 Ağustos Pazartesi akşamı yayımlanan bölümüne, 2021 yarışmacıları konuk oldu. Önlüklerini yeni sezon yarışmacılarına devretmek için gelen yarışmacılardan Hamza Mercimek'in olmaması dikkat çekti.

Mercimek'in neden gelmediğini anlatan Burcu, arkadaşının böbrek yetmezliğiyle mücadele ettiğini söyledi.

30 Kasım 2022 Çarşamba Reyting Sonuçları Açıklandı! 30 Kasım 2022 Çarşamba Reyting Sonuçları Açıklandı!

Hamza'nın durumu karşısında şaşkına uğrayan Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna, yarışmacıyla görüşmek istedi. Programa evinden görüntülü olarak bağlanan Hamza, böbreğindeki ağrı yüzünden hastaneye gittiği ve iki böbreği iflas ettiği için diyalize bağlanacağını öğrendiğini anlattı.

hamza

ANNESİ BÖBREĞİNİ VERECEK
Annesinin kendisine böbreğini vereceğini söyleyen Hamza Mercimek, "Haftanın üç günü diyaliz tedavisi alıyorum. Tedavisi olan bir şey. Annem beni doğurdu, annem bana can verecek. Böbreğinin birini bana veriyor. Ameliyat hazırlıklarına başladık. İnşallah güzel olacak" dedi.

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI
Hamza Mercimek'i sözleri karşısında duygulanan şefler ve yarışmacılar gözyaşlarına hakim olamadı. Programın ardından Instagram hesabından diyalize bağlandığı anlarda çekilen bir fotoğrafını yayımlayan Mercimek, "Herkese mesajlarından dolayı çok teşekkür ederim. Ben iyiyim ve daha iyi olacağım" notunu ekledi.

115206349-masterchef-turkiye-yarismacilarindan-hamza-152009949508m