Mcfit’in kurucusu ünlü iş insanı Rainer Schaller’ı taşıyan özel uçak Kosta Rika'da radardan kaybolmuştu. Mcfit’in kurucusu ünlü iş insanı Rainer Schaller’ı taşıyan özel uçak Kosta Rika'da radardan kaybolmuştu.

Schaller’ı, eşi ve çocuklarını taşıyan uçaktan son sinyal alınan bölgede arama kurtarma çalışmalarına başlayan ekipleri uçağın düştüğü sonucuna vardı.

İngiliz The Sun gazetesinde yer alan habere göre, arama kurtarması yapan ekipler uçağın enkazına ait parçalara ulaştı. Aynı habere göre, ekipler 3 kişinin cansız bedenine de ulaştı. Bulunan cansız bedenlerden bir tanesinin bir çocuğa ait olduğu açıklandı.

Kosta Rika makamları haberleri doğrularken uçağın Piaggio P.180 Avanti olduğu bilgisini paylaştı.

rainer

Uçakta Schaller’ı kişisel antrenörü Marcus Kurreck'in de olduğu belirtiliyor. Alman iş insanı cuma günü özel uçağı ile Meksika'dan ayrılmış, uçak ile iletişim ilerleyen saatlerde kesilmişti.

Pop yıldızı Kris Wu'ya 13 yıl hapis cezası Pop yıldızı Kris Wu'ya 13 yıl hapis cezası

Kosta Rika Sivil Havacılık Direktörü Fernando Naranjo, uçağın ineceği havalimanına varmasına 40 kilometre kala, 2 bin feet'te radardan kaybolduğunu açıklamıştı.

Yapılan resmi açıklamada uçakta 5 Alman vatandaşı olduğu bilgisine yer verilmişti.

İlerleyen saatlerde Mcfit’ten yapılan açıklamada Schaller'ın uçakta olduğu belirtilmişti. Uçağın neden düştüğüne dair henüz resmi bir açıklama ise bulunmuyor.