Uzman ve başöğretmenlik eğitim programları için yapılan başvuruların sonuçları açıklandı. Detaylar haberimizde

MEB üzerinden görev yapan ve binlerce öğretmenin yakından takip etmiş olduğu uzman ve başöğretmenlik eğitim programı başvuru sonuçları az önce açıklandı. Sonuçlara ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

18 TEMMUZ TARİHİNDE BAŞLIYOR

Eğitim süreci 18 Temmuz tarihinde başlıyor. Başvuruları kabul edilen öğretmenler için uzman ve başöğretmenlik eğitimleri ÖBA (Öğretmen Bilişim Ağı ) üzerinden başlayacak. Binlerce öğretmen 18 Kasım tarihinde yapılacak uzman ya da başöğretmenlik sınavından önce eğitimlere tabi tutulacak ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan sınavdan en az 70 puan alan öğretmenler uzman yada başöğretmenlik kariyerine geçebilecekler.

Öğretmenlere atama müjdesi! 20 bin öğretmen 1 Eylül'de okullarına gidecek Öğretmenlere atama müjdesi! 20 bin öğretmen 1 Eylül'de okullarına gidecek

602 BİNDEN FAZLA ÖĞRETMEN BAŞVURDU

Bakanlığın yaptığı açıklamasında resmi eğitim kurumlarında görev alan 531 bin 885’i uzman öğretmenlik 70 bini başöğretmenlik olmak üzere toplam da 602 bin 322 öğretmenin eğitim programına katılmaya hak kazandığı açıklandı.

BAŞVURU SONUÇLARINA ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN