Emekliye zamlı aylık ödemeleri 17 Temmuz'da yatmaya başlayacak. Aylığını 1-5 Temmuz'da alan memur emeklisine 1 aylık fark verilecek.

EYT kapsamında Mart ayında dilekçe verenler 1 Nisan itibariyle emekliliğe hak kazandı. Emekliye yüzde 25 zamda 4A, 4B, 4C ayırımı bulunmuyor.

Türkiye aşığı Azerbaycan milletvekili Ganire Paşayeva hayatını etti Türkiye aşığı Azerbaycan milletvekili Ganire Paşayeva hayatını etti

Emekli maaşı zammı düzenlemesinin Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından zamlı maaşlar 17 Temmuz itibariyle hesaplara yatırılacak. Daha önce SSK ve BAĞ-KUR'lularda yüzde 19.77, Emekli Sandığı'nda yüzde 17.55 olarak açıklanan zam oranları Genel Kurul aşamasında bir değişikliğe gidilmezse yüzde 25'e tamamlanacak.

Yeni düzenlemeyle birlikte en düşük emekli memur aylığı 7 bin 901 liradan 9 bin 877 lira olacak. İlk ödeme 15'inde memur emeklilerine yapılacak.

SSK, Bağ-Kur emeklileri de 17 Temmuz ile 28 Temmuz arasında alacak. Memur emeklisi Temmuz aylığını 1'i ile 5'i arasında aldı. Burada oluşan zam farkı SGK tarafından duyurulacak tarihte yatacak.