Mehmed: Fetihler Sultanı dizisinin sezon finali yaparak TRT 1 ekranlarına veda etmişti.

Serkan Çayoğlu, Selim Bayraktar, Fikret Kuşkan, Tuba Ünsal, Perihan Savaş, Sinan Albayrak, Kenan Çoban, Bülent Alkış, Savaş Özdemir, Esila Umut, Ali Nuri Türkoğlu gibi isimleri bir araya getiren Mehmed: Fetihler Sultanı dizisinde ayrılık haberleri geldi.

Mehmed: Fetihler Sultanı dizisi yeni sezon öncesi son detaylar haberimizde…

Mehmed: Fetihler Sultanı dizisindeki detaya geçmeden önce sezon finalinde neler olduğunu hatırlayalım…

Dimitria kalesini fetheden ve Hurufi belasını savuşturan Mehmed için artık tek hedef Konstantiniyye’dir!

Bu hedef için önünde bir engel kaldığını düşünen Mehmed, Evrenosoğlu’nu huzuruna davet eder ve Orhan’ın canını alması vazifesini tevdi eder.

Hala Sultan üzerinden kurdukları planla Orhan’ı tuzağa çekmeyi amaçlayan Mehmed, hedefine ulaşıp Orhan’dan kurtulabilecek mi?

Konstantinos ise yaşadığı ağır mağlubiyetin altından kalkmak için bir oyun kurar ve dervişlerin üzerine Sfrancis’i gönderir.

Konstantinos’un amacı Türklerin burada kök salamayacağını herkese göstermektir. Sfrancis’in hücumu ise Osmanlı’yı üzerine çekmesine sebep olur. Çandarlı, Sfrancis’in üzerine yürür.

Harem’de ise oynadığı deli rolünden kurtulan Halime, Hala Sultan’ı kaçırma planı kurmaktadır. Hala Sultan ise çaresiz ölümü beklemektedir.

Eylül ayında yeni sezonu başlayacak olan Mehmed: Fetihler Sultanı dizisinde ayrılıklar yaşanacağı ileri sürüldü.

Mehmed: Fetihler Sultanı dizisinin yeni sezonunda iki önemli ismin kadroda olmayacağı iddia edildi.

Yargı dizisi hayranları geri sayımda! Pınar Deniz’in yeni dizisi belli oldu Yargı dizisi hayranları geri sayımda! Pınar Deniz’in yeni dizisi belli oldu

Mehmed: Fetihler Sultanı

Editör: Medya Tilkisi