Gazeteci-Yazar Mehmet Şahincileroğlu, Malatya Anadolu Kitap Fuarı’na katılacak ve ‘Geçmişten Günümüze Bâb-ı Âli’nin İzinde’ isimli kitabını imzalayacak.

Gazeteci-Yazar Mehmet Şahincileroğlu, bu yıl 9’uncusu gerçekleştirilecek olan Malatya Anadolu Kitap Fuarı’na katılacak. Şahincileroğlu, Mişmiş Park Malatya Büyükşehir Belediyesi Fuar Merkezi Ritim Plus Yayınları Standı’nda Geçmişten Günümüze Bâb-ı Âli’nin İzinde isimli kitabını imzalayacak.

Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin iş birliğinde Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından organize edilen 9. Malatya Anadolu Kitap Fuarı, 13-22 Mayıs 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Mişmiş Park Malatya Büyükşehir Belediyesi Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan fuara 400’a yakın yayınevinin katılımının beklendiği kaydedildi.

Resmi açılışı, 13 Mayıs günü saat 14.00’de yapılacak olan fuarın bu yılki ana teması, merhum Şair Sezai Karakoç olacak. Onur konuğunun Medeniyet Üniversitesi’nden İhsan Fazlıoğlu olduğu bildirilen fuarın her gün 10:00-21:00 saatleri arasında açık kalacağı belirtildi.

Şahincileroğlu, okurları ile buluşacak

Gazeteci-Yazar Mehmet Şahincileroğlu da fuar kapsamından ilk kez okurları ile buluşacak. Şahincileroğlu, Ritim Plus Yayınları Standı’nda 14-15 Mayıs 2022 tarihlerinde 10.00-21.00 saatleri arasında yüzlerce belgeyi inceleyerek Türk Basın Tarihi’nin doğduğu yer olan Bâb-ı Âli’yi anlattığı ‘Geçmişten Günümüze Bâb-ı Âli’nin İzinde’ isimli kitabını imzalayacak.

Bâb-ı Âli’de tarihi yolculuk

Günümüzde çok nadir olarak kullanılan 'Bâb-ı Âli' adının gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla kaleme alınan ‘Bâb-ı Âli’nin İzinde’ isimli kitap, Ritim Plus Yayınları etiketiyle yayımlandı. 

9-15 Mayıs'ta Netflix'te hangi dizi ve filmler izlendi? 9-15 Mayıs'ta Netflix'te hangi dizi ve filmler izlendi?

Türk Basın Tarihi ve Türk Yayıncılık Tarihi’ne dair ilklerin kaleme alındığı belgesel tadındaki kitapta birçok bilgi ve belge ilk kez yayımlandı. Sade bir dille anlatılan inceleme-araştırma türünde 360 sayfadan oluşan kitapta; 28 gazete, 21 dergi, 13 yayınevi ve 1 dernek anlatılıyor.

Yaklaşık 4 yılda yazılan kitapta ayrıca, Sedat Simavi, Necip Fazıl Kısakürek, Abdi İpekçi, Nevzat Yalçıntaş, Mehmet Barlas, Ertuğrul Özkök, İlber Ortaylı gibi Türk Basın Tarihi ve Türk Yayıncılık Tarihi’nde iz bırakan 15 önemli ismin de hayatlarından kesitlerin birçoğunu ilk kez okuyacağınız bilgilerin yer aldığı biyografiler bulunuyor.