İmamoğlu, sosyal medya hesabından milyonlarca İstanbulluya çağrı yaparak, "Karar ne olursa olsun, kâh sevincimizi kâh irademizi göstermek adına herkesi saat 16.00’da Saraçhane’ye davet ediyorum" dedi. İYİ Parti Meral Akşener de, "Ankara’dan yola çıktım, Saraçhane’de görüşürüz" dedi.

Ekrem İmamoğlu Saraçhane 1

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, “Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkan ve üyelerine hakaret ettiği” iddiasıyla yargılandığı davanın duruşmasında savcı, daha önce verdiği mütalaasını tekrar etti, İmamoğlu hakkında 4 yıl 1 aya kadar hapis cezası istedi.

İmamoğlu'nun avukatları, mütalaa karşısında savunma için ek süre istedi. Talebi reddeden mahkeme, duruşmaya bugün saat 16.00’ya kadar ara verdi.

İBB Başkanı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, Saraçhane’ye çağrı yaptı. İmamoğlu paylaşımında, "16 milyon İstanbullunun evi Saraçhane’dir. İstanbul ve Türkiye, iradesine daha önce nasıl sahip çıktıysa bugün de çıkacaktır. Karar ne olursa olsun, kâh sevincimizi kâh irademizi göstermek adına herkesi saat 16.00’da Saraçhane’ye davet ediyorum" dedi.

Eren Abluka Sonbahar-Kış-24 Operasyonu başlatıldı Eren Abluka Sonbahar-Kış-24 Operasyonu başlatıldı

Ekrem İmamoğlu Saraçhane 2

"BU BİR DEMOKRASİ MÜCADELESİ"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek ise İmamoğlu'nun tweetini alıntılayarak, "Bu bir demokrasi mücadelesi… 16.00’dan itibaren Saraçhane’de olacağız" ifadelerini kullandı.

Ekrem İmamoğlu Saraçhane 3

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu mesajında, "Bizler saat 16.00’da salonda duruşmayı izlerken örgütümüz ve İstanbulluları aynı saatte Şaraçhane’ye bekliyoruz" diye konuştu.

Ekrem İmamoğlu Saraçhane 4

AKŞENER'DEN SARAÇHANE KARARI

İYİ Parti lideri Meral Akşener de paylaşımında, "Ankara’dan yola çıktım, Saraçhane’de görüşürüz" dedi.