Televizyon programcısı ve sunucu Metin Uca, geçtiğimiz hafta cuma günü Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde otomobil kullanırken yaşadığı rahatsızlık sonrası trafik kazası yapmıştı.

Şah damarı tıkanıklığı ve pıhtı nedeniyle kaza geçiren Metin Uca acil ameliyata alınmıştı. 9 gündür yoğun bakımda tedavisine devam edilen Uca'nın son sağlık bilgilerini menajeri Kübra Kalem Baykara duyurdu.

Baykara açıklamasında şu sözlere yer verdi:

"Sevgili dostlarımız, değerli sevenlerimiz, Metin Uca'nın sağlık durumu hakkındaki gelişmeleri bekleyen binlerce mesaj alıyorum. Bu kadar seveninin olması beni hem mutlu ediyor hem duygulandırıyor. Endişelerinizi gidermek ve sizleri de mutlu etmek için bu paylaşımı yapma ihtiyaç hissettim. Canımız Metin'in sağlık durumu her geçen gün daha iyiye gidiyor. 9 gündür yoğun bakımda olmasının sebebi, anlık takibin önemi için tedbir amaçh. Doktorları, yakında zamanda taburcu olacağını, evde devam edilecek ek tedaviyle kısa sürede eski sağlığına kavuşacağını söylüyor. Kıymetlimiz Metin Uca, enfeksiyon riski ve ek tedavi nedeniyle, doktorların önerisiyle bir süre daha sizlerden ayrı kalacak. Hassasiyetiniz ve anlayışınız için şimdiden çok teşekkür ediyoruz. Biraz daha sabır. Yakın bir arkadaşının dediği gibi "sevgimizi sabırla büyütelim." Tamamen iyileştiğinde ise tüm sevenleriyle ilk buluşmaınızı sahnede gerçekleştireceğiz. Bu am heyecanla bekliyor. ilk gösterisini gerçekleştirmek için üstün çaba gösterip hızla iyileşeceğine eminim. Tüm mesajlarınızı, iyi dileklerinizi iletiyorum. Herkese ayrı ayrı teşekkür ediyor."

Şarkıcı İlyas Yalçıntaş'ın hastalığına teşhis konuldu Şarkıcı İlyas Yalçıntaş'ın hastalığına teşhis konuldu

metin uca sağlık durumu