Nakit ödemeler başladı! Başvuranın hesabına yatıyor! ATM’lerden anında 5.000 TL paranızı alın Nakit ödemeler başladı! Başvuranın hesabına yatıyor! ATM’lerden anında 5.000 TL paranızı alın

Milyonlarca elektrik abonesini ilgilendiren zam açıklaması yapıldı! Elektrik fiyatları için yapılan düzenleme ile vatandaş yeni zamla karşı karşıya kalacak. Düzenleme ise elektriğin serbest piyasa teklif fiyatında üst limitin 3.75 liradan 4 liraya çıkmasını kapsıyor.

Zam gelişmesi özellikle sanayicilerle ticarethanelerin elektrik faturalarını ilgilendiriyor. Sözcü’den Erdoğan Süzer’in haberine göre, eski Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) yönetim kurulu üyesi Olgun Sakarya da “Ekim ayı beklenmeden ağustosta yeni zamlı tarifeler açıklanırsa sürpriz olmaz. Ekim ayı beklenirse zam oranı daha da artacaktır” ifadelerini kullanarak zam haberini paylaştı.

ZAM OLARAK YANSIYACAK

Olgun Sakarya zamla ilgili açıklamalarına, “Özel sektör elektrikte ithal kaynak bağımlısı üretim altyapısına mahkum. TL’nin döviz kurları karşısındaki değer kaybına seyirci kalınmasının sonuçları vatandaşa önümüzdeki günlerde doğal olarak zam olarak yansıyacak. Artık mızrak çuvala sığmıyor. Üretim ve dağıtımda bir an önce kamusal yapıya dönülmesi şart olmuştur” diyerek devam etti.