İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, geçen günlerde cinayet, aldatma gibi konuların ele alındığı gündüz kuşağı programlardan rahatsızlığını dile getirmiş ve ""Hiç kusura bakmasınlar o yayınlardan hoşlanmıyorum. Bu yayınlarda etik değerlerden sapmalar var" demişti. Yerlikaya'nın bu açıklamalarına 2008 yılından bu yana gündüz kuşağı yayını yapan Müge Anlı, sert yanıt verdi.
Yerlikaya, geçen günlerde yaptığı açıklamalarda gündüz kuşağı programlarını hedef aldı. Yerlikaya, "Hiç kusura bakmasınlar o yayınlardan hoşlanmıyorum. Bu yayınlarda etik değerlerden sapmalar var. Bazı şeylerin herkesin ortasında konuşmamızın ne anlamı var yani. Bunun Basın-yayın özgürlüğüyle ne alakası var" demişti.

Gazeteci Güneri Cıvaoğlu hastaneye kaldırıldı Gazeteci Güneri Cıvaoğlu hastaneye kaldırıldı

Yerlikaya, açıklamasının devamında ise "Suçu aydınlatmak İçişleri Bakanlığı'nın işi. Adaletin tecelli etmesi Adalet Bakanlığı'nın işi. Bizim adımıza kararları mahkemelerimiz veriyor. TV'lerdeki o tür yayınları ben kabul etmiyorum, onlar, değer sapması" ifadelerini kullanmıştı.

Bu sözleri uzun süre gündem olan ve uzun süre konuşulan Yerlikaya'ya yanıt 2008 yılından bu yana gündüz kuşağı programı yapan Müge Anlı'dan geldi.

Sık sık yayınlarında cinayetler ve şok eden çarpık ilişkilerin ortaya çıktığı Müge Anlı, Ali Yerlikaya'ya sert bir yanıt verdi.

"BAŞTAKİ ADAMLAR..."
Bugünkü programında konuşan Anlı, üstü kapalı olarak Yerlikaya'ya “Bu konularla ilgilenen baştaki adamlar televizyon programlarına laf söylene kadar işleyişle ilgili vatandaşların ne düşündüğüne kulak versinler. Çok söyleyecek lafım var. Söylemekten çekinecek durumum yok. Şahsi olarak bir şey söylendiğinde cevap vermeyi prensip edindim. Taş altında kalır laf altında kalmam. " dedi.

Editör: Medya Tilkisi