Müge Anlı ile Tatlı Sert  programında canlı yayında cinayet itirafı geldi.

13 Aralık'tan beri kayıp olan  3 çocuk babası Mustafa Hakkulu'nun kaybıyla ilgili gelişme canlı yayında ortaya çıktı. Hakkulu'nun arkadaşı İsa Dumlu cinayeti itiraf etti.

Şüpheli bir şekilde kaybolan 3 çocuk babası Mustafa Hakkulu'ndan haber alamayan ailesi, Müge Anlı ve Tatlı Sert programına başvurmuştu. Aile, 150 bin TL ile kaybolan oğullarının nerede olduğunu merak ederek ünlü sunucu ve ekibinden yardım istemişti. Genç adamın eski eşi Bengül Güvenç şüphelerin odağındayken şüphelenilen bir diğer isim de Hakkulu'nun arkadaşı İsa Dumlu'ydu.

Müge Anlı Cinayet-3

CİNAYET SEBEBİNİ AÇIKLADI

Arkadaşı Mustafa Hakkulu'yu öldürme sebebini açıklayan İsa Dumlu, "Mustafa'nın telefonunda benim karımın fotoğrafları vardı. Karım hakkında kötü sözler söyledi. Hap kullanmış gibiydi. Ben de dayanamadım" dedi. 

CANLI YAYINDA GÖZALTINA ALINDI

Cinayetin işlendiği gün para verdikten sonra Mustafa Hakkulu ile yeniden buluştuklarını ve alkol aldıklarını, o sırada elinde telefondan eşinin fotoğraflarını gördüğünü söyleyen İsa, Hakkulu’nun eşiyle beraber olmak istediğini ve bu sebeple çıkan tartışma sonucunda Hakkulu’nu öldürdüğünü söyledi. Canlı yayında gelen itiraftan kısa bir süre sonra bu itiraf ihbar kabul edildi ve İsa Dumlu polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

RTÜK başkanı "Aşk Adası" hakkında açıklama yaptı RTÜK başkanı "Aşk Adası" hakkında açıklama yaptı

Sinir krizi geçiren acılı aile, tüm Türkiye'nin yüreğini dağladı. Anne Hakkulu "oğlumun kanını yerde bırakmam, adaletin peşini asla bırakmayacağım" dedi. Ayrıca cinayetle ilgili Bengül Güvenç de yine şüphelenen isimlerden birisi olmaya devam ederken genç kadın "benim bir ilgim yok" dedi. 

Kaybının 12. gününde akşam saatlerinde ilçeye bağlı Postkabasakal Mahallesi’nde gerçekleşti. Tarladan evine giden çiftçi, yol kenarındaki dere yatağında bir erkek cesedi gördü. İhbarın ardından bölgeye jandarma ve sağlık ekipleri gönderildi. Olay yerinde yapılan inceleme sonrası cesedin, 13 Aralık’tan bu yana kayıp olarak aranan Mustafa Hakkulu’na ait olduğu tespit edildi.

Editör: Medya Tilkisi