Müge Anlı'da bu hafta 25 Ocak 2021 tarihinde kaybılan Eren Polat (20) ve Rümeysa Polat (13) ve anneleri olan Sevgi Demirci dosyası ele alında.

Sevgi Demirci ve kaybolan çocukları, eski eşinin yeğeninin (Ü.Y.) Silivri'deki evinde hafta sonu konakladığı ve o tarihten itibaren haber alınamadığı iddia edildi.

Müge Anlı, kendine gelen bu dosyayı araştırırken Eren Polat (20) ve Rümeysa Polat (13) ve anneleri olan Sevgi Demirci dışında aynı aileden 2 bireyin daha kayıp olduğunu öğrendi.

Kayıp olan Sevgi Demirci ile aralarında bir ilişki olduğu iddia edilen eski eşinin amcasının oğlu E.P. adlı bireyin 2018 yılında ve eski eşi olan M.P.nin de 2018-2019 yılları arasında kaybolduğu öğrenen Müge Anlı, bu iki kişinin kaybolması ile ilgili Ü.Y. adlı şahsın parmağı olduğunu ortaya çıkardı.

Ü.Y.nin son adresi tespit edilirken itirafçı olan kuzen Ö.Y. canlı yayına katılarak birtakım iddidalarda bulundu. Ö.Y.: “Hafta sonunu, kuzenim Ü.Y.’nin Silivri’deki evinde, Ü.Y., ben, kayıp Sevgi Demirci ve iki çocuğuyla birlikte geçirdik. Oradan birlikte döndük. Geride arabaya sığmadığımız için sadece E. kalmıştı. Onu da Ü.Y. alıp getirecekti. Ancak o günden sonra hiçbirinden haber alamadım. Onlar kaybolduktan bir süre sonra kuzenim Ü.Y. ile aramızda para yüzünden bir tartışma çıktı. Bana, ‘Seni de onlar gibi gömerim’ dedi. Ertesi sabah kalktığımızda ise bana, ‘Gece sana ne anlattım?’ diye sordu. Ben de hiçbir şey anlatmadığını söyledim. Bana ‘Bunu bir yerde duyarsam seni bitiririm’ dedi. Korktum kaçtım. Şu an kazı yapılan, cenaze çıkarılan yeri kayıp E., yasaklı madde ekmek için kazmıştı” dedi.

Ö.Y. itirafları bulunduğu sırada İstanbul Emniyeti'ne ait ekipler Ü.Y.nin bulunduğu son adreste yaptığı çalışmada ilk olarak bir kafatasına ulaştı.

Kaybolan Sevgi Demirci'nin haber alınamayan iki çocuğu dışındaki diğer çocuğu Zeynep Hanım: Ü.Y.nin “E.P.’yi öldürdüm. Silivri’ye gömdüm. Arada bir suluyorum” dediğini öne sürdü.

Editör: Medya Tilkisi