Bitexen Giresunspor Başkanı Nahid Ramazan Yamak, kümede kalmak için önlerindeki 4 maçtan en az 3'ünü kazanmaları gerektiğini söyledi.

Yamak, Çotanak Spor Kompleksi'nde düzenlediği basın toplantısında, göreve geldikleri günden bu yana 35 milyon lira ödeme yaptıklarını ifade etti.

Geçmiş dönem futbolcu alacaklarıyla ilgili FIFA'da devam eden dava süreçlerine ilişkin bilgi veren Yamak, kulübün içinde bulunduğu sorunları çözmek için mücadele ettiklerini aktardı.

Yamak, ligde 4 maç oynayacaklarını anımsatarak "Kalan 4 maçın içinden en az 3'ünü kazanmamız lazım ki bu ligde şansımız olsun. Tabii 4 maçın, 4'ünü de kazanırsak hiç kimseye bakmadan ligde kalıyoruz. Böyle bir şey de var. Eğer 9 puan alırsak, bu sefer diğer maçların sonuçlarına bakacağız. 7 puan alırsak yine diğer maçların sonuçlarına bakacağız. Benim buradan isteğim, herkes nizamıyla, düzeniyle, nasıl ki biz çıktık, koç gibi yendik, yenildik, herkes o şekilde lige devam etsin, sezonu tamamlasın" ifadelerini kullandı.

Süper Lig'in 33.haftasında 7 Mayıs Pazar günü oynayacakları Fenerbahçe karşılaşmasının final maçı olduğunun altını çizen Yamak, "Çıkacağız, elimizden geleni yapacağız. Kazanan taraf biz olmak istiyoruz ve bunun için çalışıyoruz. Çünkü artık bu haftalarda rakibin kim olduğu hiç önemli değil. Biz de bir mücadele içindeyiz" diye konuştu.

“ÇARPIK YAPIYI DÜZELTECEĞİM"

Başkan Yamak, FIFA'daki Jean Pierre davasına ilişkin, "Jean Pierre ile konuştuk. Bu alacağı paranın haksız kazanç olacağını, ona bu haksız kazancın iyi gelmeyeceğini, bir anlaşma yoluna gidebileceğimizi konuştuk. Hatta kendisine, 'Gel anlaşalım, sana 200 bin avro verelim, bu işi de bitirelim.' dedik. Onu kabul etmedi, oralı olmadı. Hala konuşuyoruz. Bir insan hakkı olmadan, emeği olmadan bir paranın sahibi olabilir mi? Böyle bir şeyi bir insan nasıl yaşar? Zaten ne için yaşıyoruz? Bu dünyada onurumuz, şerefimiz için yaşıyoruz. Geride bırakacağımız bir isim için yaşıyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Jean Pierre'in kulüple sözleşmesi olmadığını ve sahada süre almadığını ileri süren Yamak, "Senin zaten kanser olduğunu, hastaneden zaten temiz raporu gelmiş, hastalığını da bizim doktorumuz bulmuş. Sonra üroloji ile görüşmüş ve o kistin önemli olduğu anlaşılmış. Biz insanlık namına bunu ona deklare etmişiz. Bütün bunlara rağmen, sözleşmemiz de olmamasına rağmen, bizi gitmiş FIFA'ya şikayet etmiş" şeklinde konuştu.

Yamak, sadece takımı ligde tutmak için değil, ekonomik ve hukuksal mücadele de verdiklerinin altını çizerek, "Bu kulüpte olan çarpık yapıyı düzelteceğim. Ben üzerime kefeni giydim, ben bu takım için, burayı düzeltmek için elimden ne geliyorsa yapacağım" dedi.

Burak Yılmaz'dan ayrılık haberi geldi! Burak Yılmaz'dan ayrılık haberi geldi!

“BU SAVAŞI KAZANACAĞIZ”

Yeşil-beyazlı takımın antrenmanını da takip eden Yamak, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, İrfan Buz'un analitik yaklaşımı, pozitif enerjisi ile takımı ligde tutabileceğine inandığı söyledi.

Yamak, tüm ekip olarak ligde kalma mücadelesi verdiklerinin altını çizerek "Giresunspor'un bu savaşı kesinlikle kaybedeceğini düşünmüyorum, bu savaşı kazanacağız. Öyle ya da böyle bu ligde kalmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız" dedi.

Kulübün çok ciddi ekonomik krizle karşı karşıya kaldığını vurgulayan Yamak, "Bunu ancak Süper Lig'de kalırsak atlatabiliriz, farklı bir yerde olursak bu faturanın bedelini ödemekte çok zorlanırız ve bazı şeyler imkansız hale geliyor zaten" diye konuştu.

Yamak, Fenerbahçe maçıyla güzel bir çıkış yakalamayı umduklarına işaret ederek, şu değerlendirmede bulundu:

"Zaten peşinden üç maçımız kalıyor, ikisi evimizde, biri de deplasmanda. Bize burada çalışmak düşüyor, futbolcuları motive edeceğiz, bugüne kadar Allah bize nasıl mahcup olmamayı kısmet ettiyse, gelen borçları ödemeyi, bundan sonra da bunları en iyi şekilde son bir ayımızda yürütüp, sezonun sonuna mutlu bir şekilde ulaşmak istiyoruz."

Başkan Yamak, Giresunlulardan takımı desteklemesini istediklerini de sözlerine ekledi.

(AA)