KYK burs ve kredi ödemeleri ne zaman yatırılacak? Kasım ayı KYK burs ve kredi ödeme tarihleri belli oldu mu? TC kimlik numarasının son hanesi 0,2,4,6,8 olanlar için açıklandı. Ödemeler 2 güne başlıyor. İşte detaylar...

KYK burs ve kredi ödemeleri için nefesler tutuldu. Ödemeler her ayın belirli günlerinde yapılıyor. TC kimlik numarasının son hanesine göre yapılacak ödemeler ve miktarlarını sizler için haberimize ekledik.

KYK BURS VE KREDİ ÖDEMELERİ NE ZAMAN YATIRILACAK?

KYK burs ve kredi ödemeleri her ayın 6’sında yatırılmaya başlanıyor. Ödemeler 10’una kadar tamamlanarak, paralar öğrencilerin hesaplarına aktarılıyor.

Asgari ücretliye 1000 TL ek ödeme resmi gazetede yayımlandı Asgari ücretliye 1000 TL ek ödeme resmi gazetede yayımlandı

TC kimlik numarasına göre KYK kredi ve burs ücretleri ödeme tarihleri:

Son rakamı 0 olanlar: Ayın 6. günü

Son rakamı 2 olanlar: Ayın 7. günü

Son rakamı 4 olanlar: Ayın 8. günü

Son rakamı 6 olanlar: Ayın 9. günü

Son rakamı 8 olanlar: Ayın 10. Günü

KYK BURS VE KREDİ ÖDEMELERİ NE KADAR YATIRILACAK?

Ödemeler her yıl yeniden belirleniyor. 2022 yılı için lisans öğrencilerine 850 TL, yüksek lisans öğrencilerine 1.700 TL ve doktora öğrencilerine ise 2.550 TL yatırılacak.

Geçen yıl yapılan ödemelerde lisans öğrencilerine 650 TL, yüksek lisans öğrencilerine 1.300 TL ve doktora öğrencilerine ise 1.950 TL yatırılmıştı.

Buna göre ödemeler 6 Kasım Pazar günü öğrencilerin hesaplarına geçmeye başlayacak. Pazar günü yapılacak ödemeler, yukarıda belirtildiği gibi TC kimlik numarasının sonu 0 olanlar için yapılacak. Ödemeler 10 Kasım Perşembe gününe kadar tamamlanacak.