Bozanın faydaları saymakla bitmiyor! Boza nasıl yapılır? Bozanın faydaları saymakla bitmiyor! Boza nasıl yapılır?

"Pluviofil" daha çok bitkilerin, özellikle de yağmurlu iklimlere adapte olmuş bitkilerin büyüme ve gelişme eğilimini ifade etmek için kullanılır.

Bu nedenle, "pluviofil" kelimesi hastalık değil, bir biyolojik adaptasyonu ifade eden bir terimdir. Pluviofil bitkiler, yağmurlu bölgelerde daha fazla suya ihtiyaç duyan ve bu iklim koşullarına uyum sağlamış bitkilerdir.

Pluviofil insanların özellikleri

Birçok insan yağmurlu bir günü kötü bir hava günü olarak görür. Bu nedenle, herhangi birinin aksini düşünmesi için, o kişinin dünyaya tamamen benzersiz bir bakış açısıyla bakıyor olması gerekir. Bu benzersizlik, pluviofilleri farklı kılan şeylerdendir.

Yaşlı ve genç pluviofiller, yağmurda arkadaşlıklarının tadını çıkarırlar. Herkes ondan kaçarken bile yağmurda yürümek ve üzerine dökülen yağmur suyunun hissini sever ve heyecan duyarlar. Günümüzde bazı plüviofiller, kokuları nemli toprakla yakından uyumlu vücut parfümleri satın alma derecesine gidiyorlar. Bütün bir günü kanepede, patlamış mısırda veya elinizde sıcak bir içecekte uzanarak, sadece yağmurun melodisini dinleyerek geçirebilirler. Fırtına ne kadar büyükse, gök gürültüsü o kadar gürültülü, onlar için o kadar iyidir. Uzmanlara göre yağmur, plüviofillerde mutlu anıları tetikler ve bu yüzden onu severler.

Editör: Medya Tilkisi