Yaz sezonun başında çıkartmış olduğu Aşk- Müebbet single çalışması ile dikkatleri çeken Mustafa Akay ile sizler için söyleştim

Mustafa Akay denince ilk akla ticaret hayatı geliyor, biraz bundan bahsedelim mi okuyucularımıza ?

Gelinlik firması, rahmetli babamın kurmuş olduğu ve üçüncü kuşağa da hizmet verdiğimiz bir aile şirketi, halihazırda ben de bu organizasyonun yönetimindeyim, ancak müzik her zaman benim için ön planda oldu.

Müzik nasıl girdi hayatınıza?  

Rahmetli annem teşvik etti, müziği çok severdi, gitarımla 16 yaşında tanıştım ve o günden beri çalmaktan ve de söylemekten büyük keyif alıyorum.
Yaz sezonuna hızlı bir giriş yaptınız Aşk-ı Müebbet ile biraz bu yeni projenizden konuşalım nasıl meydana geldi bu güzel şarkı ?
Sevgili sözyazarı ve besteci arkadaşım Kubilay Aydoğmuş  ile sohbetimiz esnasında aniden onun ortaya atmış olduğu bir fikir ile başladı ve güzel bir takım çalışması oldu.

mustafa akay 1

Yıllardır sahne alıyorsunuz? O zamandan bu zamana neler değişti eğlence dünyasında?

Yeni tarz müzik akımlarıyla birlikte canlı müzik performansları azalmaya başladığı bir dönemden geçtik, ancak şimdi tekrar canlı performanslar akustik projeler gündemde.
Zorlu bir pandemi dönemi geçirdik ve tabiî ki müzisyenler bu süreçten daha çok etkilendi. Siz nasıl geçirdiniz bu dönemi?
Online gazino oluşturup dijital ortamlarda ekibimizle sanatımızı icra etmeye devam ettik, ancak dinleyicilerimizle bir arada olamamanın sıkıntısını yaşadık, bir daha böyle günlerin olmaması dileğiyle.

Eğlence dünyasındaki gece müzik yasağı konusundaki düşünceleriniz nelerdir?  

Müzik yasağı denince akla bir tek ön plandaki sanatçının işinin olumsuz etkilendiği düşünülmekte, ancak görünmeyen ekibi de düşünmek lazım.

Mustafa Akay nasıl üretir? İlham aldığınız şeyler neler yada bir şarkı yapmaya kalktığınızda nasıl bir hazırlık aşaması olur sizde ?

Boğa burcundan birisi olarak kendimle astral seyahate çıkarım, yani kendi iç dünyama çekilirim.

Sırf  müzik değil sizin hayatınızda yemekte önemli bir nokta yanılmıyorsam iyi bir şefsiniz  aynı zamanda bu ilgi nereden? 

Bilkent Turizm ve İşletme mezunu birisi olarak öğrendiğim herşeyi bir dönem keyifli çalışarak deneyimlemiş bulunmaktayım.

mustafa 5

Radyocu bir kimliğinizde var devam etmeyi düşünüyor musunuz? Türkiye’de radyolar gerçekten müzik sektöründe mihenk taşı mı?  

1998 senesinde Alem FM'de Şafak Karaman ile çalışmaya başladım ve radyoculuk benim için çok önemlidir, ancak son dönem radyoculuk anlayışından çok rahatsız olduğumu söyleyebilirim, çünkü yeni çıkan sanatçıların radyoya ihtiyacı bulunmakta ama gerekli desteği görememektedirler.

Sosyal medyanın sizin için anlamı nedir? 

Yalnız benim için değil herkez için önemli bir iletişim aracı.

Hayatınızdaki olmazsa olmazlarınız nedir?

Müzik ve İçtenlik.

Herkesin bir hayali vardır ya sizinki?!

Sevdiklerimle birlikte sağlık ve huzur içerisinde müzikte altın yılımı kutlayabilmek.

Canınız sıkıldığında ne yaparsınız?
Yürüyüşe çıkarım.