Ekranların yeni fenomeni ‘Destan’, atv ekranında yayınlanan ve büyük ilgi gören altı bölümüyle şimdiden TV tarihine geçti.

OYUNCULUKTA HİSLERİME GÜVENİYORUM

“Karakteri yaratma sürecinde genellikle herhangi bir oyunculuk yöntemine başvurma taraftarı değilimdir. Oyunculuk teknikleri, ekolleri bana kişiyi hep benzer sonuçlara yönelten kural kitapçıkları gibi gelmiştir. Hislerime güvenerek hareket etmeye çalışırım hep. Şimdiye kadar da beni pek yanıltmadılar. Özellikle 'Batuga' gibi çok iyi yazılmış bir karakter üzerine konuşuyorsak, hayatı algılayış biçiminiz ve derinizi ne kadar incelttiğiniz önemli oluyor sonunda. Rol zaten kendini sizde var edebiliyor. Fiziksel gerekliliklerinden bahsedecek olursak da tabii ki bolca tarih, binicilik ve aksiyon eğitimi aldık. Öğretici, keyifli ve zorlayıcı bir süreçti.”

6030baf9-554d-46a2-9f40-17b1c04548eb

SOL KOLUMU KULLANABİLDİĞİMİ UNUTTUM

“Batuga özel gereksinimleri olan bir birey. Çolak, topal gibi tanımlar incitici olabiliyor. Kullanmamaya gayret ediyorum. Karaktere bedensel bir form yaratmak zaten benim her zamanki süreçlerimden biridir. Nasıl yürüdüğünü, nasıl yattığını, nasıl oturduğunu, hatta nasıl dans ettiğini bilirim hep. Özellikle zorlandığımı söyleyemem. Sadece biraz acılı olduğunu söyleyebilirim. Sol bacağımı neredeyse sadece destek amaçlı kullandığım için doğal olarak sağ ayağım biraz içe basmaya başladı ve bu da diz ağrısı yapıyor. Sol elimi sürekli kasmaktan o bölgedeki kaslarda sürekli kasılmalar yaşıyorum. Fonksiyonel idmanlarla elimden geldiğince dengelemeye gayret ediyorum tabii ki. Bir sahnede önümdeki masayı sinirle yumruklarken kırdım ve yere düştüm. Sol kolumu gerçekten kullanabildiğim aklıma gelseydi keşke. Edip'in yere düşmesiyle sonuçlanacak bir durum yoktu ortada.

DEKORUMUZ GERÇEKTEN MUAZZAM

Platoyu ilk gördüğümde gözlerime inanamadım. Gerçekten muazzam. Şanslı hissediyorum kendimi. İnsanın hayalindeki performansı sergileyebilmesi için çevresel faktörler de çok önemli. Bu açıdan da stresli açıkçası. Çünkü o performansa erişemediğinizi hissettiğinizde çevresel faktörleri suçlamaya meyillidir oyuncu. Bozdağ Film Platosu sizden bu bahanelere sığınma lüksünü alıyor.

8b327fc8-d635-4a63-bfb5-73c4b17250a7

EBRU’YLA OYNAMAKTAN ÇOK KEYİF ALIYORUM

“Kahredici bir durum. İçimde bir boşluk hissediyorum düşündükçe. Kendimi onun yerine koyunca savaşmak değil ölmek istiyor içim. Sarılmak istiyorum hayal ettiğim o çocuğa. Zor soğutuyorum kalbimi. 'Batuga' kadar becerikli değilim bu konuda. İlk bölümde özellikle 'Batuga'nın çocukluk sahnelerini izlerken tutamadım kendimi. Ağladım. Sonra baktım sağıma, Ebru'nun da gözler dolu. Hah dedim tamam, delirmemişim. Ebru benim sadece partnerim, rol arkadaşım değil. Arkadaşım. Çok keyif alıyorum Ebru'yla oynamaktan da, sahneler üzerine konuşup onları çalışmaktan da.”

Yapım ve proje tasarımı Mehmet Bozdağ’a ait; yönetmenliğini Metin Günay’ın üstlendiği, senaryosunu Ayşe Ferda Eryılmaz ve Nehir Erdem’in kaleme aldığı başrollerini Ebru Şahin, Edip Tepeli ve Selim Bayraktar’ın üstlendiği Destan, atv ekranında salı günlerine damgasını vurmaya devam edecek…