Tutuksuz yargılanan Gülşen hakkında karar verildi.Bir konser sırasında imam hatiplilere yönelik sarf ettiği skandal sözler sonrasında tepki toplayan ünlü şarkıcı Gülşen'e dava açılmıştı. Tutuksuz yargılanan Gülşen hakkında karar verildi. Şarkıcı 10 ay hapis cezasına çarptırıldı ve hükmün açıklanması geri bırakıldı.

Konserinde imam hatiplilerle ilgili oldukça tepki çeken skandal sözler sarf eden ve geçtiğimiz sene hapis yatan şarkıcı Gülşen'in devam eden davasında karar çıktı.

Şarkıcı, 10 ay hapis cezasına çarptırılırken hükmün açıklanması geri bırakıldı.

NE OLMUŞTU?

Şarkıcı Gülşen Çolakoğlu, İstanbul Ataşehir'de 30 Nisan'daki konserinde "İmam Hatipte okumuş daha önce kendisi, sapıklığı oradan geliyor" şeklinde ifadeler kullanmıştı.

Gülşen'in tepki çeken skandal sözlerinin ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmıştı.

CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Soruşturma çerçevesinde Gülşen 25 Ağustos 2022'de önce tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

TAHLİYE EDİLDİ

Daha sonra karara yapılan itiraz dilekçesinin de kabul edilmesiyle tutukluluğunun 4. gününde 'konutu terk etmeme' şeklinde adli kontrol şartıyla tahliye edilmişti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede ise Gülşen'in 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama' suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edilmişti.

Hakkında hazırlanan iddianamenin kabul edilmesiyle birlikte yeni bir gelişme olmuştu ve Gülşen Çolakoğlu'nun, avukatının yeniden itirazı üzerine, 'konutu terk etmeme' şeklindeki adli kontrol tedbirinin kaldırılmasına karar verilmişti.

Daha sonra ilk celsede Gülşen'in imza atma şartı kaldırılmış, 26 Ekim 2022'de ise yurt dışına çıkış yasağı şeklindeki adli kontrol tedbiri kaldırılmıştı.

Editör: Emel Kılıç