Röportajda Prens Charles ile çocuklarının dadısının ilişki yaşadığı iddia edilmişti. Günümüzde hala çok konuşulan bu röportaj hakkında BBC yeni bir karar aldı.

İngiliz devlet kanalı BBC, 1995’te yayınlanan Martin Bashir’in Galler Prensesi Diana ile Panorama röportajını yapabilmek için ortaya attığı, eşi Prens Charles’ın iki çocuklarının dadısı olan Alexandra Pettifer ile ilişki yaşadığı iddiası nedeniyle özür diledi.

Ukrayna'dan bu sabah iki tahıl gemisi daha yola çıktı Ukrayna'dan bu sabah iki tahıl gemisi daha yola çıktı

Alexandra Pettifer ile Prens William ve Prens Harry

Dün BBC’nin uydurma haber nedeniyle kamuoyu önünde özür dilemesi için başkent Londra’da Yüksek Mahkeme’ye çıkan Pettifer’in avukatı Louise Prince mahkemeye, iddiaların “ilgili herkes için ciddi kişisel sonuçlara” yol açtığını söyledi. BBC’nin İcra Kurulu Başkanı Tim Davie ise Bashir’in asılsız iddiaları nedeniyle Prens Charles, oğulları Prens William, Prens Harry ve Pettifer’dan özür diledi.

Davie, ayrıca Panorama programını bir daha asla göstermeyeceklerine veya diğer yayıncılara haklarını vermeyeceklerine söz verdi. Davie, “İşimizi düzgün yapsaydık, Prenses Diana yaşamı boyunca gerçeği bilirdi” dedi.