Arnavutluk hükümeti ile Baykar Teknoloji arasında anlaşma imzalandı. İmza töreninde konuşan Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, SİHA’ların alım sürecinde kilit rol oynayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.

Bayraktar TB2 SİHA, Arnavutluk ordusuna da güç katacak.

ABD'nin California eyaletinde düzenlenen silahlı saldırılarda 7 ölü! ABD'nin California eyaletinde düzenlenen silahlı saldırılarda 7 ölü!

Arnavutluk hükümeti ile Baykar Teknoloji arasında Bayraktar TB2 SİHA alımı için anlaşma imzalandı.

Başkent Tiran'da düzenlenen törenle imzalar atıldı; Bayraktar TB2 alan ülke sayısı 27'ye yükseldi.

Anlaşma Arnavutluk 1

"Türkiye ile aynı tarafta ve stratejik ortak olmaktan gurur duyuyoruz"

Törene Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Savunma Bakanı Niko Peleshi, Türkiye’nin Tiran Büyükelçisi Tayyar Kaan Atay ve Baykar Teknoloji Genel Müdürü Haluk Bayraktar katıldı.

Törende konuşan Başbakan Rama, SİHA’ların alım sürecinde kilit rol oynayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etti.

"Türkiye Cumhuriyeti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Avrupa-Atlantik Topluluğu'nun en büyük askeri ittifakı olan NATO'da doğru tarafta yer almaktan ve aynı safta yer almaktan büyük gurur duyuyoruz. Türkiye Cumhuriyeti ile aramızda çok stratejik bir ortaklık var. Bugün ilişkimiz için çok güzel bir gün."

Arnavutluk'a ilk etapta 3 Bayraktar TB2 SİHA teslim edilecek

Edi Rama, ilk etapta teslim edilecek 3 adet SİHA için 30 kişiye de anlaşma çerçevesinde eğitim verileceğini aktardı.

Baykar Teknoloji CEO’su Bayraktar da iki ülke arasındaki uzun ve dostane ilişkilerine değindi, anlaşma ile Arnavutluk Silahlı Kuvvetleri'nin kabiliyetlerinin artacağına inandığını söyledi.