Elon Musk'ın satın almasının ardından Twitter'da getirilen mavi tik ücretinin Türkiye fiyatı da ortaya çıktı. Onaylanmış hesap için para ödeyebileceği ve başka kimliklere bürünebileceği ihtimali eleştirilere neden olsa da Mavi tik nasıl alınır? sorusuna yanıt aranıyor. İşte Twitter mavi tik satın alma ve Türkiye mavi tik ücreti...

Sosyal Medya Fenomeni Meriç Keskin Konya'daki barınaktan köpek sahiplendi! Sosyal Medya Fenomeni Meriç Keskin Konya'daki barınaktan köpek sahiplendi!

Mavi tik nedir?

Twitter Blue, hesaba mavi tik (mavi onay rozeti) ekleyen ve Tweet düzenleme, geri alma gibi premium özellikler sağlayan bir aboneliktir.

Twitter Blue’ya abone olduğunuz anda hesabınızın aktif olup olmadığına, tanınmış biri olup olmadığınıza bakılmaksızın mavi onay rozeti eklenir.

Mavi tik nasıl alınır?

Twitter Blue aboneliği, şu anda Amerika, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’da yalnızca iOS uygulaması üzerinden alınabiliyor. Twitter, ilerleyen zamanlarda Android uygulaması, Twitter.com ve Twitter’ın ödeme ortağı Stripe üzerinden de satın alınacağını belirtti. 9 Aralık 2022 tarihinden sonra açılan yeni Twitter hesapları Twitter Blue üyeliği alamıyor.

Twitter uygulamasını açın.

Ayarlar ve Destek altında ayarlar ve gizliliği seçin.

Hesabına dokunun.

Hesap bilgilerini seçin ve devam etmek için şifrenizi girin.

Onaylanmış altında onaylama isteğinde buluna dokunun.

İsteği başlat diyerek yönergeleri izleyin.

Twitter mavi tik herkese verildiğinden belli sayıda takipçiye ulaşmanız da gerekmiyor.