Twitter’ın CEO’su Elon Musk sosyal medya platformundaki denemelerine ve değişikliklere devam ediyor. Yeni özellikle Twitter'da paylaşımların görüntülenme sayıları herkese açık hale getirildi. Böylelikle bir tweet'in kaç kez görüntülendiği tüm kullanıcılar tarafından görülebilecek.

Elon Musk, duyuruyu yaptığı paylaşımında, kullanıcıların yüzde 90’ından fazlasının tweet’leri yalnızca okuduğunu; beğenip, yorum yapmadığını belirterek, yeni özelliğin Twitter’ın ne kadar canlı bir platform olduğunu göstereceğini söyledi.

Elon Musk istifa anketine tepkili! Sonucu beğenmedi kuralları değiştiriyor Elon Musk istifa anketine tepkili! Sonucu beğenmedi kuralları değiştiriyor

 Kullanıcılar, daha öncesinde yalnızca kendi paylaşımlarıyla ilgili daha ayrıntılı analitik verilere erişebiliyordu ancak bu kişiseldi, başkaları tarafından görüntülenemiyordu. Bu özellik platformda hala aktif. Sadece paylaşılan videolarda görüntülenme sayısı herkese açık bir biçimde gösteriliyordu.

Tweet’lerin herkese açık görüntülenme sayıları, paylaşımların altındaki beğeni, retweet ve alıntı sayısının yanında gösteriliyor. Özellik iOS ve Android telefonlarla birlikte, web sürümü için de aktif hale getirildi.