Türkiye'nin en özel röportajlarına imza atan gazeteci Alev Gürsoy Cimin'in "Ben Daha Yaşamadım" adlı kitabı raflarda yerini aldı.

Yaptığı röportajlar sorduğu sorular ile birbirinden özel isimleri konuşturan kadın olarak tanınan gazeteci Alev Gürsoy Cimin, şu günlerde büyük bir heyecan yaşıyor.

Alev Gürsoy Cimin’in ilk kitabı Ben Daha Yaşamadımokuruyla buluştu.

Monakitap’tan çıkan roman gerçek hayatta yaşanan olaylardan ve karakterlerden harmanlanmış. Oldukça akıcı bir dile sahip romanda insanların gerçek hayatta da bitmek bilmeyen hırsları sorgulanmakla beraber, gerçek aşkın tanımı da nayif bir dille anlatılıyor. Roman İnsanların genlerini sorguluyor. Acaba aile kötüyse geriden gelenler de onlara uyum mu sağlıyor yoksa kaderine rest mi çekiyor? Seçtiklerimizi mi seçtirdilerini mi yaşıyoruz?

Kitabın arka kapağı da oldukça dikkat çeken mesaj içeriyor;

Seçme şansı olsaydı, hayata gelmek ister miydi acaba insanoğlu? Ya da seçme şansı olsaydı anne babasını değiştirir miydi?

Kim daha iyisini seçmezdi ki?

Matematikten daha zor değil aslında yaşam. Zorlaştıran anlamayan insanlar. Anne karnına düştüğünde başlıyor insanın şansı. Kimi kullanıyor kimi de yalpalıyor.

Bu hikâyede suçlu yok. Geçmiş insanın peşini bırakmıyor. Herkes kendine biçilen yolu yürüyor. Kimse kaderine rest çekmiyor. Kimden nasıl doğarsa insanoğlu onu yaşıyor, değiştirmeye çalışmıyor.

Destan dizisine üç ödül birden! Destan dizisine üç ödül birden!

Keşke denese! O zaman ne aşk suç, ne kavuşmak hayal ne de başarı insanın sonu olurdu. Bu hikâye aslında hiç de yabancı değil insanoğluna. Biraz sen, biraz ben, biraz da insanın kahrolasıca yanlışları...