Sibel Can ve Hakan Altun ile birlikte yer aldığı programda izleyicinin kulaklarının pasını silen Hüsnü Şenlendirici'nin kansere yakalandığı ortaya çıktı. Hüsnü Şenlendirici, önceki gün Ulus'taki özel bir hastanede ameliyat oldu. Bir süredir rahatsızlık yaşayan ünlü klarnetçi Hüsnü Şenlendirici'nin bağırsak kanserine yakalandığı öğrenildi. Hüsnü Şenlendirici'nin sağlık durumu nasıl?

Merve Dizdar sahnede şok yaşadı! Bunu hiç beklemiyordu Merve Dizdar sahnede şok yaşadı! Bunu hiç beklemiyordu

Şu sıralar ekranlarda 'Şarkılar Bizi Söyler' programı ile boy gösteren ünlü klarnetçi Hüsnü Şenlendirici hastalığı nedeni ile bıçak altın yattı.

Sibel Can ve Hakan Altun ile birlikte yer aldığı programda izleyicinin kulaklarının pasını silen Hüsnü Şenlendirici'nin bağırsak kanserine yakalandığı ortaya çıktı.

Hüsnü Şenlendirici, önceki gün Ulus'taki özel bir hastanede ameliyat oldu.

Bir süredir rahatsızlık yaşayan ünlü klarnetçi Hüsnü Şenlendirici'nin bağırsak kanserine yakalandığı öğrenildi.

Hüsnü Şenlendirici'nin sağlık durumu nasıl?

Önceki gün ameliyata giren ve bağırsağından 11 santim alınan müzisyenin bir hafta daha doktor kontrolünde kalacağı öğrenildi.

Yakınları ameliyat sonrası Şenlendirici'nin yanına koştu. Klarnetçinin durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Hüsnü Şenlendirici Kimdir?

Hüsnü Şenlendirici, 12 Temmuz 1976; Bergama, İzmir, Roman asıllı Türk klarnet virtüözüdür.

Hüsnü Şenlendirici, müzik geleneğine sahip bir ailenin çocuğudur. Dedeleri Hüsnü Şenlendirici (klarnet, trompet) ve Fahrettin Köfeci (klarnet) ve babası Ergün Şenlendirici (trompet) gibi o da 5 yaşında klarnet çalmaya başlamıştır. Özellikle 12 yaşına kadar Ege ve Anadolu'nun çeşitli kültürleriyle müzikal yolculuğa çıkar. 1988'de İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Çalgı Eğitim Bölümüne girer, 4 yıl sonra okuldan ayrılır.

2006 yazında Hüsnü Şenlendirici'nin yolu tekrar Brooklyn Funk Essentials ile buluşur. Babylon Alaçatı'da, Efes One Love Festival'de ve Bodrum Turkcell Antik Tiyatro'da binlerce kişiye seslenir. 2007'de sazlarında usta İsmail Tunçbilek (bağlama) ve Aytaç Doğan (kanun) ile Taksim Trio albümünü kaydeder. Bu proje ile Stockholm, Amsterdam, Gent'te önemli konser salonlarında konserler verir. Ancak 2007'de kurulan Taksim Trio grubu 2009'da dağılır.

2010'un Şubat ayında Hindistan'da dünyaca ünlü müzisyen Zakir Hüseyin ile verdiği konserden sonra, Amerika'ya giderek, Çingene müziğinin Amerika'daki öncü gruplarından New York Gipsy All Stars ile ABD turnesine çıkar. New York, Boston, Washington, DC, Chicago, San Francisco ve Seattle kentlerinde konserler verir. Bu turne sırasında, Boston'da dünyanın en önde gelen müzik okulu Berklee'de bir hafta boyunca, Türk Müziği ve Makamları üzerine seminer ve ders verir.

2011 Nisan ayında Türkiye'ye gelen New York Gipsy All Stars ile İstanbul Babylon'da ve İzmir Arena'da konserler verir.2011 yılında eski müzik şirketi Doublemoon Records'dan ayrılarak Sony Müzik bünyesine katılmıştır. 27 Ekim 2011'de Sony Müzik etiketiyle 15 parçadan oluşan Hüsn-ü Hicaz albümünü çıkarmıştır. Albüm Fotoğraflarını ve görsel tasarımı Mehmet Turgut yapmış, albümün yönetmenliğini Hüsnü Şenlendirici ve Emrah Günaydın üstlenmiştir. Albümün ses mühendisliği ise Kaan Kurmuş imzası taşımaktadır ve Böyle Ayrılık Olmaz remix versiyon yine Kaan Kurmuş aranjesidir.

2009 yılında dağılan Taksim Trio 4 Nisan 2012 de istanbulgaraj da verdikleri konser ile yeniden müzikal çalışmalara başlayacaklarını açıklamış, grup bu tarihte yeniden birleşmiştir. Hüsnü Şenlendirici, ilk klibini Hüsnü-ü Hicaz albümündeki I love you isimli parçaya çekmiş, klibin yönetmenliğini Kubilay Kasap üstlenmiştir. Klibin teması dört element olarak belirlenmiştir.11 Nisan 2013 tarihinde İsmail Tunçbilek ve Aytaç Doğan ile birlikte kurdukları Taksim Trio ile ikinci albümleri olan Taksim Trio 2 isimli albümü çıkardılar. Albüm Dokuz Sekiz Müzik firması tarafından piyasaya sürüldü.27 Kasım 2015 tarihinde üçüncü solo albümü olan Hüsn-ü Avareyi müzikseverlere sundu. Bu albümün çıkış şarkısı olan "Avare" isimli parçaya birde klip çekti.

Albümleri

Hüsnü Şenlendirici 2015
Brooklyn Funk Essentials / In The Buzzbag (1998)
Laço Tayfa / Bergama Gaydası (2000)
Laço Tayfa / Hicaz Dolap (2002)
Hüsn-ü Klarnet (2005)
Sunset Lounge EMI Arabia (2006)
Taksim Trio (2007)
Hüsnü Şenlendirici ve Trio Chios / Ege'nin İki Yanı (2010)
Hüsn-ü Hicaz (27 Ekim 2011)
Taksim Trio 2 (11.04.2013)
Hüsn-ü Avare (27 Kasım 2015)

Katıldığı etkinlik ve konserler

Popkom Müzik Fuarı Almanya, Türkiye onur konuğu.
Tunus Kartaja Müzik Festivali.
Suriye Lazkiye Caz Festivali.
Paris, İstanbul Kültür Başkenti açılış konseri.
Taksim Trio, Londra 16'ncı Caz Festivali.
Taksim Trio & Zakir Hüseyin İstanbul Caz Festivali.