Güzin ile Baha ikilisi olarak seslendirdikleri "Gençlik Başımda Duman" şarkısıyla 70'li yıllarda tanınmış ünlü sanatçı, besteci Baha Boduroğlu vefat etti.

Acın haberi Bir çok projede birlikte yol adlığı Hakan Eren sosyal medya hesabından "Usta müzisyen Baha Boduroğlu’nu kaybettik. İçim yanıyor şu an. Yıllarım geçti onunla babam gibiydi. Türk pop müziğine katkıları ve yaptıkları asla unutulmayacak. Dünya tatlısı insandı. Mekanı cennet olsun." notu ile duyurdu.

Türk Sinemasının Duayenlerine Yozgat'tan Onur Ödülü Türk Sinemasının Duayenlerine Yozgat'tan Onur Ödülü

baha

BAHA BODUROĞLU KİMDİR?

Baha Boduroğlu 1947 İstanbul doğumludur...

Gençlik yıllarında Kent Oyuncuları ve Gazanfer Özcan ve Gönül Ülkü Tiyatrolarında çalışmaya başladı. Güzin Sokullu ile burada tanıştı. İkili daha sonra Selmi Andak'ın tavsiyesi üzerine kendilerine tamamen müziğe adarlar. İkili ilk 45'liklerini 1971 yılında çıkartırlar. Boduroğlu, Aysel Gürel tanıştıktan sonra beraber şarkılar yapmaya başladılar. Gençlik Başımda Duman albümü o yılın en satan yapımlarından oldu. Ancak Güzin ile Baha ilerleyen yıllarda yollarını ayırdı. 2001 yılında Hurşid Yenigün, Esmeray, Atilla Atasoy, İskender Doğan, Ercan Turgut, Banu Kırbağ, Nur Yoldaş, Melike Demirağ, Semiha Yankı, Osman İşmen, ve Selçuk Alagöz ile beraber Eski Dostlar adlı bir müzik grubu kurdular.