Vatandaşlara bayram öncesinde 750 TL harçlık verileceği duyurusu yapıldı. Kurban Bayramı beklenirken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan dikkat çeken bir açıklama yapılmıştı. Kurban Bayramı öncesinde başvuru şartlarını taşıyanlara 750 TL tutarında bayram harçlığı verileceği belirtilerek bu ödemelerin 750 TL şeklinde banka hesaplarına yatacağı bildirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde Aile Desteği Programının detaylarını paylaştı.

Altında son dakika gelişmesi! Altını olan ve altın alacaklar dikkat! Altında patlama olacak! Altında son dakika gelişmesi! Altını olan ve altın alacaklar dikkat! Altında patlama olacak!

DETAYLAR AÇIKLANDI

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu da bir açıklama yaptı ve Kurban Bayramı öncesi başvuruların başlayacağını ve 750 TL kadar ödeme yapılacağını belirtti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasında Aile Destek Paketi’nin detaylarını paylaşmıştı.

AÇIKLAMA YAPILDI

Bu destek 1 yıl boyunca devam edecek. Desteğe ilişkin yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

“Bir sene boyunca düzenli olarak vatandaşlarımıza her ay verilecek bir yardım paketi açıklandı. Aile Desteği Programı dedik. Kamu işçileri ve memurlar faydalanamıyor.

E-DEVLETTEN BAŞVURU ALINACAK

Haziran ayının üçüncü haftasından itibaren sosyal yardım kuruluşları ve e-devlet üzerinden başvuru alınacak.

Gelir testi tekrardan yapılmayacak. Sosyal yardımlardan faydalananlar yararlanıyor. 300 TL ile 750 TL arasında rakam. Biz 2022 bütçemizde 104 milyar liralık pay ayırdık sosyal yardımlarla alakalı. Son açıklanan paket halen yardım alanlara ek destek. 300 TL ila 750 TL arasında”