Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcıları için yeni gizlilik özelliklerini duyurdu. WhatsApp kullanıcıları artık grup konuşmalarından sessiz bir şekilde ayrılabilecek, çevrimiçi durumunu kimin göreceğini kontrol edebilecek ve "bir kez görüntüle" mesajlarında ekran görüntüsü almayı engelleyebilecek.

Kullanıcılarına daha özgür bir alan sunmayı hedefleyen Meta, WhatsApp kullanıcıları için yeni bir güncelleme yayınlamayı planlıyor. Sunulacak olan bu güncelleme ile birlikte WhatsApp kullanıcıları kendilerini artık daha fazla özgür hissedecekler. Zira WhatsApp kullanıcıları artık grup konuşmalarından sessiz bir şekilde ayrılabilecek olmanın yanı sıra, çevrimiçi durumunu kimin göreceğini kontrol edebilecek ve "bir kez görüntüle" mesajlarında ekran görüntüsü almayı engelleyebilecek.

Dünya genelinde Twitter'a erişim sorunu yaşanıyor! Dünya genelinde Twitter'a erişim sorunu yaşanıyor!

WhatsApp şu anda grup mesajlaşmalarından ayrıldığınızda tüm grup üyelerini uyarıyor. Elbette bu birçok kullanıcı için sorun haline gelebiliyor. Çünkü kullanıcılar WhatsApp gruplarından ayrıldıklarının bilinmesini istemeyebiliyor.

Fakat bahsi geçen bu güncelleme ile birlikte, artık grup yöneticisi dışındaki diğer üyelere haber vermeden ayrılmak mümkün olacak.

WhatsApp ürün yöneticisi Ami Vora, bunun, "kişileri kendi mesajlarının kontrolü ve gizliliği üzerinde daha çok güçlendirecek ürün özellikleri oluşturma" odaklarının bir parçası olduğunu söyleyerek şu ifadelere yer verdi;

"WhatsApp'ın özel bir görüşme için en güvenli yer olduğuna inanıyoruz. Diğer hiçbir küresel mesajlaşma hizmeti; kullanıcılarının mesajlarına, medya, sesli mesaj, video araması ve mesaj yedeklemesine bu ölçekte güvenlik sağlamıyor."