Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen 7.7 ve 7.6'lık depremlerin ardından sonrası 10 ilde çok büyük yıkım gerçekleşti. Binlerce vatandaşımızın hayatını kaybettiği felaket, Türkiye'yi adeta yasa boğdu. Ekipler, Kahramanmaraş'ta depremden 99 saat sonra 15 yaşındaki Ayfer'i ve 101'inci saatte 13 yaşındaki kardeşi Fatma'yı enkazdan sağ çıkardı. Enkazdan çıkan Ayfer'in ilk isteği ise duygulandırmıştı. Şarkıcı Zeynep Bastık, Ayfer'in hayalini gerçekleştirdi.

Ayfer 1

Kahramanmaraş merekzli deprem felaketinin 99'uncu saatinde güzel haber gelmişti. 15 yaşındaki Ayfer, 101'inci saatinde de 13 yaşındaki kardeşi Fatma enkazdan canlı çıkarıldı. Kurtarma sırasında Ayfer'in ilk isteği duygulandırmıştı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi depremin 99'uncu saatinde bir mucizeye daha imza attı. Ekipler, Kahramanmaraş Bahçelievler Mahallesi'nde 15 yaşındaki Ayfer'i enkaz altından sağ olarak kurtardı.

Ayfer 2

Sismik ses dinleme ile hayat belirtisi alınmasının ardından zamana karşı yarışan Antalya Büyükşehir İtfaiyesi, binada uzun bir koridor açarak Ayfer'in bulunduğu noktaya ulaştı. 10 saat süren kurtarma sırasında itfaiye erleri bilincini açık tutmak için sürekli olarak genç kızla konuşarak, sorular sordu.

15 yaşındaki Ayfer, Zeynep Bastık'ın Gül Beyaz Gül adlı şarkısını dinlemek istedi, dondurmayı özlediğini söyledi.

Antalya Büyükşehir İtfaiye erleri Ayfer'e cep telefonundan açtıkları şarkıyı dinletti. Yoğun çabanın ardından Ayfer, enkazdan sağ salim çıkarıldı.

Ayfer 3

İtfaiye erleri bir de, Ayfer'e birlikte dondurma yeme sözü verdi. Kurtarma çalışmalarına yoğunlaştıran itfaiye erleri 101. saatte Fatma'yı da enkazdan canlı olarak çıkartarak, sağlık ekiplerine teslim etti.

Ayfer ve kardeşinin mucize kurtuluşunun ardından şarkıcı Zeynep Bastık'tan açıklama gelmişti. Bastık şu ifadeleri kullanmıştı:

"Ayfer'e ve kız kardeşine ulaştık. Ailesini, yakınlarını kaybettiğini öğrendik. Çok çok üzgünüm. En kısa sürede biraraya geleceğiz Ayfer ile. O şarkı, konser ne isterse. Kız kardeşiyle birlikte eğitim hayatları boyunca maddi ve manevi yanlarında olacağıma da söz veriyorum. Ayfer sayende tarifsiz duygular içindeyim. Sana ve kardeşine sarılmak için gün sayacağım."

Ünlü şarkıcı hastanede tedavisi süren Ayfer'le telefonla görüntülü görüşme de yaptı.

Duygusal anların yaşadığı görüşmede Zeynep Bastık, Ayfer'e moral vermeye çalıştı.

Ayfer 4

Editör: Emel Kılıç