Geç kalmayın hemen alın, Bayram sonrası yüzde 30 zam geliyor Geç kalmayın hemen alın, Bayram sonrası yüzde 30 zam geliyor

Kozmetik şirketi Revlon, ABD'de iflas başvurusunda bulundu. Şirket yetkilileri, ürünleri için gerekli hammaddelerin tedarik zincirinde kesintiler yaşandığını ve fiyatların yükseldiğini söyledi.

90 yıldır faaliyet gösteren ABD merkezli şirket, bir süredir tedarikçilerine ödeme yapmakta zorlandığını, enflasyon ve işgücü sıkıntısıyla mücadele ettiğini belirtti.

Açıklamanın ardından hisseleri yüzde 13'e yakın değer kaybeden Revlon, günlük operasyonlarını desteklemek için 575 milyon dolar kredi almak istiyor.

Şirketin Yeniden Yapılandırma Başkanı Robert Caruso, "Revlon'un tek ruju için 35-40 arasında hammade gerekiyor, bunlar olmadan ürünün tamamlanıp satışa sunulması mümkün değil" diyor.

Elizabeth Arden, Almay ve Cutex gibi markaların da sahibi olan şirket, son yıllarda Rihanna ve Kylie Jenner gibi ünlü isimlerin tanıtımını yaptığı yeni markaların yarattığı rekabet ile baş etmeye çalışıyor.

Kaynak: bbc