Uçakta fenalaşan iş insanı İbrahim Usta hayatını kaybetti Uçakta fenalaşan iş insanı İbrahim Usta hayatını kaybetti

İYİ Parti ve CHP İstanbul il binalarına yönelik silahlı saldırı haberlerinden sonra bu kez de Çukurova'daki AK Parti İlçe Binasına yönelik silahlı saldırı düzenlendi. Saldırı anları kameraya yansırken, şüpheli gözaltına alındı. Emniyetteki ilk ifadesinde saldırıyı bilerek, isteyerek düzenlediğini söylediği belirtildi. AK Parti cephesinden de açıklamalar peş peşe geldi. İşte detaylar...

Olay, saat 16.00 sıralarında yaşandı. AK Parti Çukurova ilçe binası önüne gelen silahlı kişi, parti binasına ateş açtı. Saldırının ardından harekete geçen polis, şüpheliyi yakaladı.

AK PARTİ SÖZCÜSÜ ÇELİK: 13-14 EL ATEŞ AÇIP, MENSUBU OLDUĞU PARTİYİ SÖYLEMİŞ

Saldırı sonrası açıklama yapan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

"13-14 el ateş açıp, mensubu olduğu partiyi söylemiş. Saldırgan 'AK Parti'ye karşıyım' deyip ateş açmış. Aldığımız ilk bilgiler AK Parti binasını hedef alarak eylemi gerçekleştirdiğini söylüyor. Ben şu partime mensubum diye bir parti ismi veriyor. O sebeple AK Parti'ye karşı olduğunu söylüyor. Bunu demesinin şu aşamada bir önemi yok. Esas olan şu, ben televizyonlardan izliyordum, AK Parti'nin bazı söylemleri üzerine eylemi gerçekleştirdim yaklaşımı var.

Bu tip saldırılar, tacizler, provokasyonlar AK Parti teşkilatlarında geri çekilme gibi bir durum yaratmaz. Seçime doğru giderken bu tür provakatif saldırılarla geri adım atmayız.

Emniyet güçlerimiz saldırganı yakalandı. İlk ifadesinde saldırgan; bilerek AK Parti'yi hedef aldığını ve bu saldırıyı bilerek, isteyerek düzenlediğini söyledi. Emniyet güçlerimize de buradan teşekkür ediyoruz. Daha güçlü bir şekilde sokak ve meydanlarda olarak vatandaşlarımızla birlikte olacağız.

Herkese şunu ifade etmek istiyoruz. Son 10 gündür özellikle uyarıyoruz. Terör örgütlerine karşı söylenmeyen ifadelerin cumhurbaşkanımıza ve partimize yönelik ifade edilmesi daha büyük provokasyondur. Bunu da bir kez daha ifade etmiş olayım.

Tüm teşkilatlarımıza buradan bir kez daha geçmiş olsun diyorum."

BAKAN BOZDAĞ: SALDIRIYI KINIYORUM

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, sosyal medya hesabından saldırıyla ilgili yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"AK Parti Adana Çukurova İlçe Başkanlığı Binasına yapılan silahlı saldırıyı kınıyorum. Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından saldırı ile ilgili resen tahkikat başlatılmıştır.

Saldırıyı gerçekleştiren şahıs gözaltına alınmış olup soruşturma titizlikle yürütülmektedir."