New York'ta hava turuncu renk aldı! New York'ta hava turuncu renk aldı!

ABD'de yine kan donduran bir cinayet işlendi.

13 yaşındaki amigo kız Tristyn Bailey'i birinci dereceden öldürmekle suçlanan 16 yaşındaki Aiden Fucci, müebbet hapis cezasına çarptırıldı. En az 40 yıla yakın hapisle karşı karşıya kalacak olan Floridalı genç, yaşı nedeniyle ölüm cezasına çarptırılmaya uygun bulunmadı.

Yargıç Lee Smith, kararını paylaşmadan önce Cuma sabahı "Bu davada tek uygun bir ceza var" diyerek kararını açıkladı. Smith, çocuk olduğu için Fucci'nin cezasının 25 yıl sonra gözden geçirilebileceğini söyledi.

Davanın, avukatlık yaptığı 16 yıl ve toplumdaki 30 yılı boyunca ilçedeki "muhtemelen en zor ve şok edici dava" olduğunu söyledi. Suçun ne kadar acımasız olduğunu ve otopsi fotoğraflarının izlenmesinin ne kadar "zor" olduğunu hatırlatan Smith, Fucci'nin cinayetten önceki davranışının "yüksek düzeyde bir kasıtlılık" gösterdiğini ve eylemlerinin sonuçlarını anladığını söyledi. Smith ayrıca cinayet için hiçbir sebep yokmuş gibi görünmesini ve "bu sanığın birini öldürmenin nasıl bir şey olduğunu hissetmeye yönelik iç arzusunu tatmin etmekten başka bir sebep olmaksızın" işlenmesini "rahatsız edici" buldu.