İğrenç olay başkent Ankara'nın Mamak ilçesinde yaşandı! Bir işletmede çalışan kişiler düzenli olarak ata tecavüz etti. İğrenç anların görüntüleri de ortaya çıktı. Konuyla ilgili resmi makamlardan açıklama gelmesi bekleniyor.

Dün akşam saatlerinde dolaşıma giren video sonrası sosyal medyadan tepkiler gelmeye devam ediyor! Mamak'ta gerçekleşen olayla ilgili resmi kurumlardan açıklama gelmesi bekleniyor. Ata tecavüz edip bu anları videoya alan kişiler hakkında da işlem yapılacak.

ATA TECAVÜZ ETTİLER! 'İZLERKEN UTANDIK...'

Doğa İnsan Hayvan Koruma ve Bilgilendirme Konfederasyonu Kurucular Kurulu Başkanı Haydar Özkan, Ankara'da yaşanan iğrenç olayla ilgili açıklama yaptı. 'İzlerken utandık, paylaşırken utandık' diyen Özkan;

'Söyleyecek söz bulamıyoruz. Bunları paylaşırken de insanlığımızdan utanıyoruz. Maalesef bu sapıklar içimizde! Bebeğe de yapıyorlar, hayvanlara da yapıyorlar. Kanun çıktı mı çıktı! Bu sapıklara en üst sınırdan ceza verilmeli.' ifadelerini kullandı.

'BU SAPIKLAR DERHAL KANUN ÖNÜNE ÇIKARILMALI'

Ankara Barosu Hayvan Hakları Merkezi Başkanı Tuğba Gürsoy da sosyal medya hesabından yaşanan iğrenç olayı anlattı. Ankara'da bir at çiftliğinde ata tecavüz edildiğini ve bunun düzenli aralıklarla devam ettiğini söyleyen avukat Tuğba Gürsoy, Mamak'ta bulunan bu işletmenin derhal kapatılması gerektiğini suçluların hemen kanun önüne çıkarılması gerektiğini belirtti.

Editör: Emel Kılıç