Türk dizi tarihinde akılda kalan ve iz bırakan pek çok yapım var. Ancak Türk dizi tarihinde ilk beş yapın deseniz muhtemelen bu sıralamaya giren yapımlardan birisi de Aşk-ı Memnu olacaktır.

Gaddar Dizisi Bakın Neden Final Yaparak Bitmiş! O Detayı Kimse Bilmiyor Gaddar Dizisi Bakın Neden Final Yaparak Bitmiş! O Detayı Kimse Bilmiyor

Hikayesiyle, entrikalarıyla, olaylarıyla milyonlarca insanı ekranlara kilitleyen Halit Ziya Uşaklıgil'in bu ölümsüz eseri, Kanal D ekranlarında uzun süre boy gösterdi.

Dizinin en çok dikkat çeken ikilisi ise elbette ki Beren Saat yani Bihter ve Kıvanç Tatlıtuğ yani Behlül idi.

Yapımda hayat verdikleri karakterlere kimlik kazandıran ikili, bu dizi sayesinde ilk büyük işlerine imza atmıştı.

Dizide elbette Selçuk Yöntem, Nebahat Çehre ve Hazal Kaya gibi birbirinden değerli oyuncular da vardı ve bu zengin kadro, başarıyı kaçınılmaz kıldı.

2009 yılında başlayan bu muhteşem hikaye, 24 Haziran 2010'da yayınlanan final bölümüyle ne yazık ki ekranlara veda etti. Hala tekrar tekrar seyredilen dizinin final bölümü, tadı damaklarda bıraktı.

Aşk I Memnu Detay 1

79 Bölüm süren heyecan fırtınası ile izleyicilere unutulmaz anlar yaşatan Aşk-ı Memnu, şimdi ise ekranlara geri dönmeye hazırlanıyor.

Bildiğiniz gibi o dönem dizi Kanal D ekranlarından izleyicilerle buluşuyordu. Yaz dönemine girildiğinde hafta içi her gün dizinin tekrar bölümlerini veren kanal, bu yaz da aynı tarifeyi uygulamayı planlıyor. 

Yani uzun lafın kısası Aşk-ı Memnu, kaçıranlar ve tekrar seyretmek isteyenler için bir kez daha televizyon ekranlarına geri dönüyor.

Dizinin yayın tarihi henüz netlik kazanmamakla beraber Haziran ayı içerisinde hafta içi her gün saat 16.00'da ilk bölümden itibaren yeniden yayınlanacak.

Editör: Emel Kılıç