İstanbul Şile'de temizlikte büyük dönüşüm İstanbul Şile'de temizlikte büyük dönüşüm

İstanbul'da yoğun sağanak yağışlar hayatı felç etti. Arnavutköy ve Çatalca bölgelerinde yağışın şiddetlenmesi sonucu birçok ev ve iş yeri su altında kaldı.

Başakşehir Millet Kütüphanesi'nde vatandaşlar sel suları nedeniyle mahsur kaldı.

İstanbul Valiliği'nin sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımda da, "Bu akşam ve gece saatlerinde İstanbul'un kuzey kesimi ve yerel olarak beklenen gök gürültülü sağanak yağışların kuvvetli olacağı tahmin ediliyor" ifadelerine yer verildi.

Sağanak yağışlar özellikle Arnavutköy ve Çatalca'da etkili oldu ve birçok ev ile iş yeri su altında kaldı. Ayrıca, İstanbul Havalimanı'nda da sağanak nedeniyle bazı uçak seferlerinde gecikmeler yaşandığı bildirildi.

Metro İstanbul'dan yapılan açıklamada yoğun yağış nedeniyle Eyüp-Piyer Loti teleferik hattı ile Kirazlı-Kayaşehir merkez metro hattının Kayaşehir merkez istasyonunun kapatıldığı duyuruldu:

"TF2 Eyüp-Piyer Loti Teleferik Hattımız hava muhalefeti nedeniyle işletmeye kapatılmıştır."

"M3 Kirazlı-Kayaşehir Merkez Metro Hattımızda yoğun yağış nedeniyle yolcularımızın güvenliği için Kayaşehir Merkez istasyonumuz kapatılmıştır. Seferlerimiz Kirazlı-Toplu Konutlar istasyonları arasında yapılmaktadır."