Dünyanın ilk Digital Sanat Üniversitesi olarak kurulan ve Online eğitim veren Üniversite Dünyanın en güçlü sanatçılarını biraraya getirerek akademik kadrosunu oluşturdu.

Amerika merkezli Üniversite, Türkiye, Amerika ve Suudi Arabistan başta olmak üzere tüm Dünya Ülkeleriyle Global bir işbirliği içinde hizmet veriyor. Sinema tarihinde bir ilke imza atarak ‘’7 dilde 7 kıtadayız’’ sloganıyla film setlerinden evlerimize konuk olan Digital İlk Sanat Üniversitesi gelişen teknoloji ile uzak olan sınırları yakınlaştırmakta.

Teknolojinin eğitimle olan dansına eşlik eden bu Üniversite sayesinde Dünyanın her yerinden bir çok insan yıllarca hayalini kurduğu mesleklere ve sinema sektöründeki ünlü sanatçılara kolaylıkla erişim sağlayacak. Üniversite’nin kurucusu olan Berna Türkkan’ın 20 yıldır Amerika ve Türkiye’de bir çok başarılı sinema filmi ve dizide imzası bulunmaktadır.

Sinema, Televizyon ve Radyoculuk sektörünün tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmek için kurulan bu Digital Üniversiteyi farkı kılan yanı ise Türkiyede dizi çeken bir yönetmenin setten canlı bağlanarak Hollywood’dan Bollywood’a ve tüm Arap Ülkelerindeki öğrencilerine Oyunculuk ve Yönetmenlik Eğitimi yada Görüntü Yönetmenliği eğitimi vermesidir.

Dünyada bir ilki başlatan Berna Türkkan: Dünyanın her yerindeki Üniversitelerde neredeyse tamamen ansiklopedik bilgilerle eğitim verildiği için öğrenciler setlerde işe başladığında okul ile set arasında büyük farklılıklar olduğunu görüyor. Hatta Sinema Televizyon adı ile eğitim alırken okulu bitirdiğinde hangi mesleği seçeceği konusunda yönünü bulmakta zorlanıyor.

Berna Türkkan Casting

Ben de Beykent Üniversitesi Sinema Tv Bölümü okuduğumda yönümü bulmakta zorlanmıştım. Ayrıca eğitim alırken de Hocalar aktif olarak sette çalışmadığı için hiç set görme imkânım olmamıştı. Sete gittiğimde okulda adını bile duymadığım Sanat Yönetmeni,Kostüm Şefi, Set Amiri vs... ile karşılaştığımda çok şaşırmıştım. Bu sebeplerden ötürü Sinema, Radyo ve Televizyon sektöründe var olan tüm bölümlerin eğitimini şuan sektörde aktif olarak çalışan Hocalar eşliğinde sunacağımız muhteşem bir eğitim sistemi hazırladık. Hem ansiklopedik bilgi hem de set bilgisi harmanlanarak 1 yıllık eğitimlerini tamamlayan herkes sektördeki yerini alabilecek.

Eğitimleri sonunda alacakları Uluslararası eğitim belgesi ve E-Devlet onaylı eğitim belgesi ile yurtiçi yurtdışı tüm ülkelerde resmî olarak çalışabilecek ve kariyer sahibi olacaklar.

Berna Türkkan "University olarak öğrencilerimize staj ve iş imkânı sağlayacağımızın ispatı geçmiş yıllardaki öğrencilerimizin sektörde ünlü isimler arasında yer almış olması hatta geçtiğimiz yıllarda düzenlenen Sinema Kralı yarışmasında öğrencimin Sinema Kralı seçilmesi benim için gurur kaynağıdır.” diyor.

Projenin Uluslararası Müdürlüğünü M.Khalid Mohammed Türkkan üstlenmekte ve tüm Arap ülkelerinden Bollywood sinemasına kadar kurduğu güçlü bağlantılarla Berna Türkkan Digital University’nin yurtdışı kadrosunu oluşturmaktadır.

81. Altın Küre Ödülleri sahiplerini buldu 81. Altın Küre Ödülleri sahiplerini buldu

Uluslararası arenada hizmet veren Berna Türkkan University, eğitimlerini tamamlayan öğrencilerine iş olanağı sağlamak adına öğrencilerini gerçek hocalarla biraraya getirmenin yanısıra hem E-Devlet onaylı hem de Uluslararası onaylı Eğitim Belgesi vererek sektöre gerçek sanatçılar yetiştiren en güçlü Sanat Üniversitesi olma özelliğini taşımaktadır.

Türkiye Akademik kadrosunda hem Türkiye’de hem de Uluslararası alanda büyük projelere imza atan Ayhan Özen, Burak Kanbir, Mehmet Kaygusuz, Gökay Kalaycıoğlu, Funda Akosman, Kıvanç Terzioğlu, Almula Merter Churm, Afrikalı Ali, Reza Hemmatirad, Suat Ünal, Seda Yazıcı, Yunus Mumcu, Mustafa Demirhan, Hatice Cengiz, Ebru Öztürk, Cengiz Çirkin, Şalen Mermer ve Rıdvan Arslan bulunmakta.

Editör: Medya Tilkisi