Hepimizde inanılmaz bariz bir kilo artışı oldu. Plastik ve Estetik Cerrahı İlker Manavbaşı’na yazın kapıya dayanması ve hepimizin kilolarının artışına sebep olan Pandemi sonrası ameliyatları sorduk.

İlker Hocam; Pandemi sonrası hasta profili değişti mi?

Evet çok değişti, ülke olarak hepimiz şişmanladık. Yabancı ülkelerden gelen danışan profiline de bakınca bizimle birlikte dünya da şişmanladı. Mesela çok fazla sayıda liposuction ameliyatı yapıyoruz. Özellikle bel, basen ve simit dediğimiz bölgeler hacim olarak çok genişlemiş ve yağlar artık bedene oturmuş Ve bazı hormonal dengeleri sorun yaratan kadınlarda da özellikle iç bacak ve ayak bileklerine kadar yağ bağlama durumları mevcut. Özellikle karşılaştığımız durumlar hasta fazla olan kilosunu veriyor bize öyle geliyor. Fakat simit bölgesine, karnına, basesine yapışan ve asla gitmeyen yağlardan muzdarip her ne yaptıysam gitmiyor diyor. Bu aşamada da inatla gitmeyen bölgelerde ki yağları liposuction yöntemi ile alıyoruz.

Pandemi ile birlikte başka hangi ameliyatlara talep arttı?

Sebebini hiç anlamadığımız oranda BBL yani Brazilian Butt Lift ameliyatlarında inanılmaz bir yoğunluk var. Kim Kardashian‘la başlayan ve tüm dünyada yayılmaya başlayan kalkıp, dik ve hacimi büyük kalçaların popüler olması ile birlikte çokça sayıdan Bbl ameliyatları arttı. İnsanlar çok hareketsiz kalınca ve hep oturunca basen kasları hiç çalışmadı ve basenler aşağı doğru inmeye başlamasının en büyük etken olduğunu düşünüyorum.

Yaza formda girmek için haftada 150 dakika yürüyün Yaza formda girmek için haftada 150 dakika yürüyün

Ünlüler Estetik

Editör: Medya Tilkisi