Cem Yılmaz ile Ahu Yağtu, 20 ay süren evliliklerini 2013 yılında anlaşmalı olarak sona erdirmişti. Bu boşanma anlaşması kapsamında Yılmaz, tek çocukları Kemal için ayda 10 bin dolar nafaka ödemeyi kabul etmişti. Boşanma protokolü imzalandığında dolar kuru 2,13 TL idi.

Cem Yılmaz, dolar kurunun artması ve pandemi döneminde gelirinin azalması nedeniyle 2022 yılında nafakanın Türk Lirası cinsine çevrilerek aylık 40 bin TL’ye düşürülmesi için dava açtı. Ahu Yağtu ise çocuğun eğitimi ve gelişimi için masrafların arttığını belirterek bu talebin reddedilmesini istedi.

Gamze Özçelik Boşnak asıllı Avustralya'lı oyuncu ile evlendi Gamze Özçelik Boşnak asıllı Avustralya'lı oyuncu ile evlendi

cem yılmaz ve ahu yağtu

İstanbul 11. Aile Mahkemesi, Cem Yılmaz’ın talebini kısmen kabul ederek 10 bin dolarlık nafakanın Türk Lirası’na çevrilmesine ve aylık 70 bin TL olarak ödenmesine karar verdi. Ancak İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 38. Hukuk Dairesi, yerel mahkemenin kararını bozarak Cem Yılmaz'ın 10 bin dolar nafaka ödemeye devam etmesi gerektiğine hükmetti.

Cem Yılmaz’ın avukatı aracılığıyla yaptığı itiraz üzerine dosyayı inceleyen Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, İstinaf Mahkemesi’nin kararını onayladı. Bu kararla birlikte Cem Yılmaz’ın, eski eşi Ahu Yağtu’ya aylık 10 bin dolar nafaka ödemesi kesinleşmiş oldu.

Editör: Medya Tilkisi