Sosyal medya paylaşımları ve lüks yaşantılarıyla gündemden düşmeyen Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin kara para aklayıp vergi kaçırdıkları iddia edilmiş, Polat ailesi hakkında "Resmi belgede sahtecilik", "Suç islemek amacıyla örgüt kurmak", "Suçtan kaynaklanan mal varlığı değerini aklama" ve "Vergi usul kanununu uygulamama" suçlarından İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma başlatılmıştı.

Yapılan incelemeler sonucunda Dilan ve Engin Polat'ın da aralarında yer aldığı 16 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

DAVADA YENİ GELİŞME 

Dilan Polat-Engin Polat davasında beklenen karar çıktı. Davayı yakından takip eden gazeteci Emrullah Erdinç sosyal medya hesabında şu açıklamayı yaptı;

Marmara Denizi'nde gemi battı! Marmara Denizi'nde gemi battı!

Çok sorulduğu için yanıtlıyorum; Dün akşamdan beri sanki Dilan Polat bugün serbest kalacakmış gibi bir hava oluştu. Oysa tutukluluğu ile ilgili bugünkü duruşma normal bir uygulamadır. Yani bugünkü duruşmada da her ay olduğu gibi tüm tutukluların dosyası gözden geçirildi ve nöbetçi mahkeme ona göre karar verdi. Dilan ve Engin Polat’ın da aralarında bulunduğu 12 tutuklu sanığın aylık tutukluluk incelemesi sonrası Hakimlik, tutukluluk hallerinin devamına karar verdi. Bu algılar cezaevinde olan kişileri olumsuz etkiliyor. Şunu da bir kez daha belirteyim; Dilan Polat davasında henüz bir iddianame hazırlanmadı.

Emrullah-1

Editör: Medya Tilkisi