Türkiye'nin gündemine oturan Dilan Polat ve Engin Polat hakkında kara para aklama iddiasıyla soruşturma başlatılmıştı. Günlerdir süren ifade işleminin ardından Polat çifti tutuklandı. 

İstanbul merkezli 6 ilde düzenlenen operasyon kapsamında gözaltına alınan ve hakimliğe sevk edilen Dilan Polat ve eşi Engin Polat'ın da aralarında bulunduğu 12 kişi tutuklandı. 6 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest kaldı.

Dün sabah saat 09.00'da adliyeye getirilen 18 şüphelinin sorguları için 3 Cumhuriyet savcısı görevlendirildi.

Yaklaşık 4 saat süren sorgunun ardından 18 şüpheliden Engin ve Dilan Polat'ın aralarında bulunduğu 16 şüpheli tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi. 2 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılma talebiyle hakimliğe sevk edildi. Dilan Polat'ın sorgusu 5 dakika sürerken, Engin Polat'ın sorgusu 10 dakika sürdü.

Dilan Polat cezaevinden ilk röportajını verdi! Dilan Polat cezaevinden ilk röportajını verdi!

 18 şüphelinin sulh ceza hakimliğindeki sorgusu yaklaşık 6 saat sürdü. Toplam 19 saat süren işlemlerin ardından 18 şüpheliden aralarında Engin Polat, Dilan Polat, Sıla Doğu, Sezgin Polat, Ahmet Gün, Can Doğu ve Can Polat'ın olduğu 12 kişi tutuklanırken 6 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

SAĞLIK KONTROLÜNÜN ARDINDAN SİLİVRİYE'YE GÖTÜRÜLDÜLER

Bayrampaşa Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen Dilan Polat ve kardeşi Sıla Doğu, ardından Silivri'de bulunan Marmara Cezaevi'ne getirildi. Dilan Polat ve kardeşi Sıla Doğu'nun içerisinde bulunduğu araç, polisler eşliğinde cezaevine giriş yaptı. Dilan Polat'ın ağlayarak cezaevine girdiği görüldü.